Dwadzieścia trzy małżeństwa z gminy Skołyszyn obchodziły jubileusz złotych godów, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego.
Uroczyste spotkanie jubilatów, mieszkańców gminy Skołyszyn, obchodzących 50-lecie pożycia małżeńskiego, odbyło się 7 lipca.

Medale, przyznane przez prezydenta Polski, otrzymali: Czesława i Stanisław Banasiowie ze Skołyszyna, Anna i Kazimierz Bębnowie ze Święcan, Krystyna i Stanisław Czajkowie z Siedlisk Sławęcińskich, Bogusława i Stanisław Czechowiczowie ze Skołyszyna, Maria i Bronisław Drozdowiczowie z Harklowej, Teresa i Józef Gajdowie ze Skołyszyna, Janina i Jan Grzywaczowie ze Sławęcina, Janina i Czesław Hajnoszowie ze Święcan, Anna i Kazimierz Kaszyccy z Bączala Dolnego, Zofia i Kazimierz Kosińscy z Kunowej, Maria i Jan Łyszczarzowie z Bączala Dolnego, Helena i Stanisław Marciszowie z Jabłonicy, Anna i Władysław Niziołkowie ze Skołyszyna, Maria i Sylwester Papciakowie ze Sławęcina, Sabina i Jan Pawlusiowie z Przysiek, Maria i Bolesław Sarneccy z Bączala Dolnego, Wanda i Władysław Sendrowie ze Sławęcina, Maria i Ryszard Stecowie z Harklowej, Franciszka i Kazimierz Stojowie z Przysiek, Maria i Władysław Tatarowie z Pustej Woli, Halina i Jan Węgrzynowie z Bączala Górnego, Helena i Wiesław Wilczkiewiczowie z Siepietnicy, Helena i Andrzej Wójcikiewiczowie z Siepietnicy, Krystyna i Edward Zającowie z Bączala Górnego, Maria i Jerzy Zawiszowie z Siedlisk Sławęcińskich, Krystyna i Stanisław Ziębowie z Harklowej.

W imieniu prezydenta RP małżonków odznaczył jubilatów wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz w towarzystwie: skarbnika gminy Jacka Kędziora oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Urszuli Grygi.

Odznaczenie to jest symbolicznym wyrazem uznania, jakie władze Rzeczpospolitej Polskiej i władze samorządowe żywią dla wartości życia rodzinnego oraz wagi, jaką przywiązują do pomyślności każdej rodziny, do trwałego, zgodnego i szczęśliwego związku małżeńskiego.

Dostojnym jubilatom wręczono także kwiaty, dokumenty pamiątkowe oraz upominki. Po części oficjalnej uhonorowane małżeństwa zostały zaproszone na symboliczną lampkę szampana, wspólne odśpiewanie ,,Sto lat" oraz poczęstunek. W części artystycznej uroczystości wystąpiła kapela ludowa ,,Liwoczanie".