Czarni Jasło przegrali mecz na inaugurację nowego sezonu w Posadzie Górnej ze Startem Rymanów 2-3.
W meczu drużyn uważanych za faworytów obecnego sezonu i głównych pretendentów do awansu zwyciężył Start Rymanów. Dla Czarnych Jasło to drugi - po pucharowym meczu z Tempem Nienaszów - falstart w tej edycji rozgrywek.

Czarni zaczęli znakomicie. W 14. minucie po prostopadłym zagraniu Patryka Fryca, Dariusz Bałut pokonał Dawida Czarneckiego. Goście mieli mecz pod kontrolą. Po kolejnej składnej akcji i strzale zza linii pola karnego Macieja Sowy prowadzili 2-0. Byli bliscy całkowitego pogrążenia Startu. Po zagraniu Marcina Krajewskiego, Dariusz Bałut wyszedł sam przed bramkarza gospodarzy. Dawid Czarnecki zdołał odbić piłkę, a po dobitce napastnika Czarnych obrońca rymanowskiej drużyny wybił piłkę z linii bramkowej. - Gdybyśmy zdobyli trzecią bramkę byłoby zapewne po meczu. Start strzelił pod koniec pierwszej połowy kontaktowego gola i tym samym daliśmy im tlen - oceniał Patryk Fryc.

Kontaktowego gola zdobył po zagraniu Rafała Nikodego Filip Brożyna. Rafał Nikody asystował też przy bramce zdobytej głową przez Bartosza Gołdę i okazał się katem Czarnych w końcówce meczu. Druga część spotkania należała do gospodarzy. - Źle zagraliśmy po przerwie - przyznał Patryk Fryc.

Trener Adam Domaradzki przebywa z rodziną na wakacjach i drużynę w tym meczu prowadził Artur Gałuszka.

Mecz I kolejki (15 sierpnia):
Start Rymanów - Czarni 1910 Jasło 3-2 (1-2)
0-1 Dariusz Bałut (14), 0-2 Maciej Sowa (20), 1-2 Filip Brożyna (42), 2-2 Bartosz Gołda (72), 3-2 Rafał Nikody (83)

Start: Dawid Czarnecki - Bartosz Gołda, Maksim Smaleuski, Bartosz Dworzański (15 Bartłomiej Dereniowski), Sylwester Sikorski (46 Jakub Satur) - Mateusz Niemczyk, Maciej Zięba, Krystian Maścibrzuch, Radosław Nikody (46 Krzysztof Konopacki) - Filip Brożyna, Rafał Nikody (85 Filip Sołtysik); na ławce rezerwowych: Maciej Gromada, Aleksander Wołczański; trener Szymon Gołda.
Czarni: Patryk Szostak - Mateusz Kurdziel, Rafał Mastaj, Łukasz Stanek, Paweł Setlak - Dawid Florian (75 Mateusz Majka), Patryk Fryc, Jakub Wyderka (85 Tomasz Pałucki), Marcin Krajewski - Maciej Sowa (70 Karol Szydło) - Dariusz Bałut; na ławce rezerwowych: Łukasz Kuryj, Bartłomiej Głód, Wojciech Myśliwiec; trener Artur Gałuszka.
Sędziowali: Piotr Farion oraz Dariusz Łuksa i Radosław Łapka. Żółte kartki: Jakub Satur, Filip Brożyna, Radosław Nikody - Patryk Fryc, Rafał Mastaj, Mateusz Kurdziel, Dariusz Bałut, Patryk Szostak. Widzów ponad 100.

W pozostałych meczach I kolejki:
Markiewicza Krosno - Przełom Besko 1-4 (0-2): 0-1 Kamil Kielar (20), 0-2 Hubert Winiarski (25), 1-2 Damian Honkisz (47), 1-3 Mateusz Zajączkowski (71), 1-4 Kamil Kielar (83).
Grabowianka Grabówka - Zamczysko Odrzykoń 0-2 (0-1): 0-1 Mateusz Urbanek (17), 0-2 Jakub Dziadosz (89).
Wiki Sanok - Przełęcz Dukla 4-1 (2-0): 1-0 Dominik Pielech (7), 2-0 Rafał Domaradzki (41), 3-0 Dominik Pielech (50), 3-1 Mateusz Szepielak (53), 4-1 Rafał Domaradzki (79).
Szarotka Uherce - Partyzant Targowiska 0-1 (0-0): 0-1 Hubert Wilk (64).