Wczoraj (15 sierpnia) odbyły się dożynki gminne w Tarnowcu połączone z świętem Matki Boskiej Zielnej.
Tegoroczne święto plonów rozpoczęło się mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu, której przewodniczył kustosz sanktuarium ks. kanonik Paweł Knurek.

Koła Gospodyń Wiejskich z Sądkowej, Dobrucowej, Roztok, Tarnowca, Umieszcza i Potakówki, przygotowały brogi, które wzięły udział w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy. Komisja konkursowa: wójt Gminy Tarnowiec Wiktor Barański, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu Bartłomiej Smyka i Teresa Macek nagrodziła trzy z Roztok, Dobrucowej i Sądkowej.

Po mszy wójt podziękował wszystkim delegacjom za przybycie i za trud pracy wniesiony w przygotowanie wieńców, dzięki czemu wielowiekowa tradycja może trwać nadal.

Orszak dożynkowy, któremu przewodniczyła Kapela Ludowa Tarnowcoki, przeszedł na plac za budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu na wspólną biesiadę, którą uświetniły występy Tarnowcoków oraz zespołu śpiewaczego Potakowianki.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.