Drugą część przebudowanego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekazano do użytkowania i poświecono 18 maja. W ubiegłym roku zmodernizowana została pierwsza część chirurgii - żeńska. Remont drugiej części - męskiej trwał od końca listopada ubiegłego roku. Natomiast cała inwestycja została wykonana w latach 2018 - 2020.
Powiat Jasielski dofinansował modernizację lecznicy kwotą 5 milionów 100 tysięcy złotych. Przebudowany został całkowicie Odział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej (w sumie ponad tysiąc metrów kwadratowych powierzchni) wraz z montażem instalacji wentylacji mechanicznej i gazów medycznych. Wszystkie pomieszczenia dla pacjentów i personelu posiadają nowoczesne węzły sanitarne. Efektem modernizacji są bezpieczne warunki sanitarne oraz komfort zarówno dla przebywających na oddziale pacjentów jak i personelu medycznego.

Starosta jasielski Adam Pawluś w swoim wystąpieniu przypomniał, że data oddania do użytku części Oddziału Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej nie jest przypadkowa. Zbiega się z 100. rocznicą urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Starosta na ręce kierownika oddziału Szymona Niemca przekazał obraz przedstawiający wizerunek papieża Polaka, zawierzając ten obiekt niejako opiece świętego. Adam Pawluś życzył całemu personelowi medycznemu dobrej pracy w nowych, znacznie lepszych warunkach, pochylenia się nad każdym pacjentem z troską, cierpliwością i życzliwością.

Starosta Adam Pawluś (z lewej) wręcza obraz z podobizną Jana Pawła II kierownikowi oddziału chirurgii Szymonowi Niemcowi.

Remont był niezbędny do prawidłowego funkcjonowania szpitala. Obecnie zapewnione w nim warunki dla pacjentów i personelu są na miarę XXI wieku. Jak podkreślił dr Szymon Niemiec, tylko determinacja obecnego starosty doprowadziła do zakończenia przebudowy oddziału.
W skromnym, w związku z epidemią, przekazaniu i poświęceniu oddziału udział wzięli: senator Alicja Zając, europoseł Bogdan Rzońca, starosta jasielski Adam Pawluś, przewodniczący Rady Powiatu Robert Snoch, członek Zarządu Powiatu Grzegorz Pers, kierownictwo i pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na czele z dyrektorem lecznicy Michałem Burbelką.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.