W niedzielę (22 sierpnia) w Skołyszynie odbyły się gminne dożynki.Święto plonów połączono z piknikiem ekologicznym.
Uroczystości rozpoczęła mszą święta dziękczynną w kościele św. Józefa w Skołyszynie sprawowaną przez księdza Tadeusza Wawryszkę. Po Eucharystii delegacje z wieńcami żniwnymi w barwnym korowodzie z wójtem Gminy Skołyszyn Bogusławem Kręciszem i przy akompaniamencie Zespołu Śpiewaczego Liwoczanie przeszły na miejscowy stadion.

Gminne dożynki w Skołyszynie

Tam też odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych przygotowanych przez poszczególne sołectwa Gminy Skołyszyn. W części artystycznej dożynek wystąpili Liwoczanie, Lisowianki, Necessary Air, Góralsi i Ex Maanam. Wieczorną dyskotekę poprowadził DJ Marcus.

Gminne dożynki w Skołyszynie

Gośćmi dożynek byli m.in. senator Alicja Zając, posłanka Maria Kurowska, starosta jasielski Adam Pawluś i przewodniczący Rady Gminy Skołyszyn Dariusz Łyszczarz.

Gminne dożynki w Skołyszynie

Gminne święto plonów w Skołyszynie połączono z piknikiem ekologicznym zorganizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną z Bączala Dolnego. Były także stoiska propagujące szczepienia przeciw covid-19 i zachęcające do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. W pobliskim Ośrodku Zdrowia można była zaszczepić się przeciw covid-19 bez wcześniejszej rejestracji, z czego skorzystało wielu uczestników dożynek.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.