Kapela Ludowa Trzcinicoki w tym roku obchodzi 25-lecie działalności. W minioną niedzielę (22 sierpnia) uroczyście świętowała jubileusz.
Jubileusz rozpoczęła mszą święta w zabytkowym kościele pw. św. Doroty w Trzcinicy pod przewodnictwem ks. Andrzeja Turonia, proboszcza parafii. Biesiadę artystyczną rozpoczęło rozpalenie watry, symbolu wspólnoty muzykujących zespołów z uczestnikami spotkania. Ognisko rozpalili wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś i Stanisław Marszałek - założyciel i kierownik kapeli Trzcinicoki.

Jubileusz kapeli Trzcinicoki

Do jubilatów list gratulacyjny skierował wicepremier Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Został odczytany przez senator Alicję Zając.

Jubileusz kapeli Trzcinicoki

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniły zaprzyjaźnione kapele i zespoły muzyczne: Kapela Ludowa Jaśka Kubika, Kapela Ludowa Łużnioki z Łużnej, Rodzinna Kapela Kurasiów z Lubziny, Kapela Ludowa Warzanie z Wary, Kapela Ludowa Błankowiany z Piwnicznej Zdroju, Kapela Ludowa Pogórzanie z Jastrzębi, Kapela Ludowa Bukowianie z Bukowska, Kapela Ludowa Zastawnych z Brzostku, Kapela Ludowa Zalasowianie z Zalasowej. Kapele i zespoły przywożono wozem drabiniastym w asyście konnej. Jubileusz poprowadził Bartłomiej Koszarek z Białki Tatrzańskiej.


Degustacje potraw regionalnych przygotowały koła gospodyń wiejskich z Trzcinicy, Niepli, Szebni, Bierówki, Warzyc, Osobnicy, Wolicy, Brzyścia oraz świetlicowe Gminnego Ośrodka Kultury. Spotkaniu towarzyszyły stoiska Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jaśle oraz ogrodnicze. Ponadto była wystawa prac artystów ludowych i drobnego inwentarza.

Jubileusz kapeli Trzcinicoki

Podczas świętowania jubileuszu była możliwość zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson przeciwko covid-19, dokonania samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym z pomocą rachmistrza oraz uzyskania informacji na temat programu „Czyste powietrze”.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.