Zakończył się cykl wakacyjnych zajęć dla dzieci pod hasłem „A może morze?” zorganizowany przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży uczestnicy spotkań cyklu „A może morze?” wyruszyli w podróż, gdzie nie brakowało słońca, złocistego piachu i morskich bałwanów.

Wakacyjne spotkania w jasielskiej bibliotece

Zbudowali statki, które wzięły udział w wielkiej paradzie, niektóre z nich zostały nawet zwodowane. Dowiedzieli się jak niezwykłymi zwierzętami są wieloryby oraz stworzyli własne ekologiczne kaszaloty z papierowych talerzyków.

Wakacyjne spotkania w jasielskiej bibliotece

Poznali jedną z najstarszych ludzkich umiejętności jaką jest wyplatanie sieci oraz spróbowali swoich sił w jej tworzeniu.

Wakacyjne spotkania w jasielskiej bibliotece

Wysłuchali opowiadania o niezwykłej przyjaźni chłopca i łódeczki z książki Randall de Seve – „Łódeczka” oraz legendy – „Jurata, Królowa Bałtyku.”

Wakacyjne spotkania w jasielskiej bibliotece

Nie zabrakło również legend z morskich głębin pochodzących ze Szkocji i Wysp Owczych o tajemniczych Selki i innych podwodnych istotach. Papierowe Syreny oraz pękata rozdymka wykonane na zajęciach będą wspaniałą pamiątką przypominającą uczestnikom, że w bibliotece można miło i kreatywnie spędzić czas.

Wakacyjne spotkania w jasielskiej bibliotece

Spotkania odbyły się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.