Blisko kilometrowy odcinek wyremontowanej drogi powiatowej Kołaczyce - Brzyska - Brzyska przez wieś oddano 23 sierpnia do użytku.
Remont polegał na wykonaniu podbudowy i poprawie zniszczonej nawierzchni drogi. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych w Jaśle. Koszt to 379 817, 85 zł, w tym wsparcie finansowe od Gminy Brzyska w wysokości 180 000 zł.

Wyremontowana droga w Brzyskach

- Dzięki środkom które przekazała Gmina Brzyska z inicjatywy wójta udało się wyremontować ostatni fragment drogi Kołaczyce – Brzyska - Brzyska przez wieś – powiedział starosta jasielski Adam Pawluś.
Starosta Jasielski Adam Pawluś podziękował wójtowi Gminy Brzyska Rafałowi Papciakowi, przewodniczącemu i radnym gminy za dobrą współpracę i wsparcie finansowe w remoncie drogi.- Mam nadzieję ze efektem naszej współpracy będą kolejne drogi. Planujemy w przyszłym roku zrealizować kilometrowy odcinek przebudowy drogi we Wróblowej i oczywiście inne zadania, które będą możliwe do realizacji w połączeniu środków budżetowych - zaznaczył starosta Adam Pawluś.

Wyremontowana droga w Brzyskach

Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak podziękował z kolei staroście jasielskiemu, radnym powiatowym i radnym Gminy Brzyska, którzy udzielili tego wsparcia. Podkreślił, że to z inicjatywy starosty Adama Pawlusia droga, zamiast łatania w niej dziur, zyskała nową nawierzchnię. Dzięki temu będzie bezpieczna, komfortowa i będzie służyć wszystkim mieszkańcom. -. Myślę, że będzie ona doskonale służyć mieszkańcom naszej gminy, a także mieszkańcom całego powiatu - powiedział wójt Rafał Papciak.
Wójt Brzysk zwrócił także uwagę na znaczenie wyremontowanego odcinka drogi pod względem turystycznym. - Jest tutaj trasa na Górę Liwocz, można dojechać nią przez pętlę a następnie do źródełka wody siarkowej, więc ta droga jest mieszkańcom bardzo potrzebna.
Na koniec przypomniał jeszcze o złożonym wniosku do Funduszu Dróg Samorządowych odnośnie drogi we Wróblowej. - Tam też jest bardzo potrzebny remont nawierzchni i potrzebny jest chodnik. Pan starosta wspiera naszą gminę bardzo mocno, za co jeszcze raz serdecznie mu dziękuję - podkreślił wójt.

W spotkaniu udział wzięli: starosta jasielski Adam Pawluś, wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak, radni Rady Powiatu w Jaśle - Magdalena Stasiowska, Ryszard Papciak i Sławomir Madejczyk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Brzyska Józef Nocek, radni Gminy Brzyska Ryszard Żygłowicz, Jan Mszyca i Jan Czech, sołtys Brzysk Piotr Węgrzyn, dyrektor PZD w Jaśle Katarzyna Kaszowicz, inspektor nadzoru PZD w Jaśle Zbigniew Abratowski oraz inspektor SP w Jaśle Ryszard Żygłowicz.

Wyremontowany odcinek drogi poświęcił ks. Waldemar Krzeszowski z Parafii pw. Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.