Ponad 10 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze podkarpackiej KAS podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce.
- Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej kontrolowali autokar, który jechał z Ukrainy do Polski. W kontroli towarzyszyła im Cedra, owczarek belgijski specjalizujący się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych. Czujny nos psa bezbłędnie naprowadził funkcjonariuszy do miejsca ukrycia kontrabandy. Ponad 10 tysięcy sztuk papierosów znajdowało się w skrytce w dachu pojazdu - poinformowała młodsza aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Nielegalny towar został zatrzymany do dalszego postępowania, które prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary, która grozi 44-letniemu kierowcy autokaru, obywatelowi Ukrainy, zabezpieczono 8 tys. złotych. Krajowa Administracja Skarbowa zwróciła się także do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu do kraju.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.