W ramach projektu „Ojczysty – taki bystry” Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Arturem Andrusem, które odbędzie się dzisiaj, 27 sierpnia, o godz. 17.
Podczas spotkania spojrzymy na język przez pryzmat szerokiej i różnorodnej twórczości i działalności zawodowej naszego gościa. Porozmawiamy o jego doświadczeniach związanych z prowadzeniem audycji radiowych i programów satyrycznych, zapytamy także skąd czerpie inspiracje do pisania poezji i tekstów piosenek.

Artur Andrus - urodzony w 1971 w Lesku poeta, felietonista, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy. W latach 1994–2017 dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia, od 2018 r. RMF Classic, a od 2005 r. komentator „Szkła kontaktowego” w TVN 24. Jego wiersze publikowane były na stronach „Życia Warszawy” i „Przekroju”. W grudniu 2004 r. ukazała się książka stanowiąca zbiór piosenek i wierszy pt. „Popisuchy”. W 2010 r. otrzymał zaszczytny tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Spotkanie odbędzie się 27 sierpnia 2021 r. o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, I piętro. Ilość miejsc ograniczona. Wejściówki do odbioru w czytelni głównej (ul. Kołłątaja 1).
Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle Familiaris.

Dofinansowano z pieniędzy Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021”.