Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie odwiedzili harcerzy wypoczywających na polu namiotowym w Hucie Polańskiej.
Głównym celem spotkania - w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - było przypomnienie obozowiczom najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Mundurowi instruowali również młodzież jak unikać zagrożeń.

W minioną sobotę (11 lipca) dzielnicowi z Nowego Żmigrodu, aspirant sztabowy Robert Zoła oraz sierżant sztabowy Kamil Lemek odwiedzili harcerzy, którzy spędzają wakacje na polu namiotowym w Hucie Polańskiej. Policjanci sprawdzili ogólne warunki bezpieczeństwa na polu namiotowym, a także rozmawiali z młodzieżą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W spotkaniu z policjantami uczestniczyło ponad 60 harcerzy. - Była to doskonała okazja do przypomnienia najważniejszych zasad bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Dzielnicowi przestrzegali obozowiczów przed mogącymi wystąpić zagrożeniami, tłumaczyli także jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych - poinformował podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Spotkanie z harcerzami zrealizowano w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".