Już w najbliższą sobotę i niedzielę (28 - 29 sierpnia) na jasielskim rynku odbędą się jubileuszowe, bo XV Międzynarodowe Dni Wina. Gościć będziemy wystawców z polskimi i zagranicznymi winami, w sumie pojawić się ma 32 różnych stanowisk winiarskich. Oprócz tego organizatorzy zapraszają na jarmark produktów regionalnych.
Po rocznej przerwie, spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, w Jaśle znów odbędą się Dni Wina, podczas których prezentowane będą polskie i zagraniczne regiony winiarskie (sobota: 10 – 21:30 i niedziela: 11:00 – 21:00), a także Jarmark Produktów Regionalnych (sobota: 10 - 21, niedziela: 11 – 21).

Tym razem uroczyste otwarcie tej imprezy odbędzie się dopiero o godz. 14 w Jasielskim Domu Kultury (sobota), gdzie ogłoszone zostaną wyniki VIII Konkursu Polskich Win Jasło 2021. Tradycyjny korowód uczestników, w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej, wyruszy zatem spod JDK (ul. Kołłątaja) na Rynek o godz. 15.45, by o godz. 16 rozpocząć świętowanie. W sobotni wieczór zaplanowano jeszcze pokaz tancerzy ognia (21:30), a także projekcję filmu „Nasz najlepszy rok” (kino JDK „Syrena”).

W niedzielę, o godz. 12:15, w kościele farnym odprawiona zostanie msza święta z poświęceniem wina, po której nastąpi przemarsz uczestników z Miejską Orkiestrą Dętą na miejski rynek. W tym dniu, oprócz prezentacji stanowisk winiarskich i produktów regionalnych, zapraszamy na wieczór autorski z Marcinem Kydryńskim (godz. 18), a na Kwiatowej, w ramach wakacyjnego kina plenerowego, także na emisję filmu „Green Book” (godz. 21).

Dodatkowo w czasie tego winiarskiego weekendu odbędą się warsztaty degustacyjne (Salon Win), animacje uliczne, konkursy sommelierskie, przy rynku pojawią się również food trucki.

W związku z organizacją imprezy, w czasie jej trwania pojawią się czasowe wyłączenia z ruchu, niektórych odcinków ulic:
- od godz. 8 w sobotę (28 sierpnia) do godz. 23:30 w niedzielę (29 sierpnia) - ul. Rynek, część wschodnia (od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Piotra Skargi)
- sobota (28 sierpnia) godz. 15:30 – 16:00 - ul. Kołłątaja (od skrzyżowania z ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Kościuszki), ul. Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Kołłątaja do skrzyżowania z ul. Rynek)
- niedziela (29 sierpnia) od 13:15 do 13:30 – ul. Basztowa (od skrzyżowania z ul. Piotra Skargi do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II), ul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Basztowa do skrzyżowania z ul. Rynek).

Organizatorami Międzynarodowych Dni Wina są: Miasto Jasło, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro cultura” oraz Jasielski Dom Kultury.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.