Już w najbliższą sobotę i niedzielę (28 - 29 sierpnia) na jasielskim rynku odbędą się jubileuszowe, bo XV Międzynarodowe Dni Wina. Gościć będziemy wystawców z polskimi i zagranicznymi winami, w sumie pojawić się ma 32 różnych stanowisk winiarskich. Oprócz tego organizatorzy zapraszają na jarmark produktów regionalnych.
Po rocznej przerwie, spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, w Jaśle znów odbędą się Dni Wina, podczas których prezentowane będą polskie i zagraniczne regiony winiarskie (sobota: 10 – 21:30 i niedziela: 11:00 – 21:00), a także Jarmark Produktów Regionalnych (sobota: 10 - 21, niedziela: 11 – 21).

Tym razem uroczyste otwarcie tej imprezy odbędzie się dopiero o godz. 14 w Jasielskim Domu Kultury (sobota), gdzie ogłoszone zostaną wyniki VIII Konkursu Polskich Win Jasło 2021. Tradycyjny korowód uczestników, w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej, wyruszy zatem spod JDK (ul. Kołłątaja) na Rynek o godz. 15.45, by o godz. 16 rozpocząć świętowanie. W sobotni wieczór zaplanowano jeszcze pokaz tancerzy ognia (21:30), a także projekcję filmu „Nasz najlepszy rok” (kino JDK „Syrena”).

W niedzielę, o godz. 12:15, w kościele farnym odprawiona zostanie msza święta z poświęceniem wina, po której nastąpi przemarsz uczestników z Miejską Orkiestrą Dętą na miejski rynek. W tym dniu, oprócz prezentacji stanowisk winiarskich i produktów regionalnych, zapraszamy na wieczór autorski z Marcinem Kydryńskim (godz. 18), a na Kwiatowej, w ramach wakacyjnego kina plenerowego, także na emisję filmu „Green Book” (godz. 21).

Dodatkowo w czasie tego winiarskiego weekendu odbędą się warsztaty degustacyjne (Salon Win), animacje uliczne, konkursy sommelierskie, przy rynku pojawią się również food trucki.

W związku z organizacją imprezy, w czasie jej trwania pojawią się czasowe wyłączenia z ruchu, niektórych odcinków ulic:
- od godz. 8 w sobotę (28 sierpnia) do godz. 23:30 w niedzielę (29 sierpnia) - ul. Rynek, część wschodnia (od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Piotra Skargi)
- sobota (28 sierpnia) godz. 15:30 – 16:00 - ul. Kołłątaja (od skrzyżowania z ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Kościuszki), ul. Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Kołłątaja do skrzyżowania z ul. Rynek)
- niedziela (29 sierpnia) od 13:15 do 13:30 – ul. Basztowa (od skrzyżowania z ul. Piotra Skargi do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II), ul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Basztowa do skrzyżowania z ul. Rynek).

Organizatorami Międzynarodowych Dni Wina są: Miasto Jasło, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro cultura” oraz Jasielski Dom Kultury.