Kolejna - siódma już w tym roku - wyprawa rowerowa, zorganizowana przez Klub Kulturalno - Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury, prowadzić będzie wokół góry Cieklinki. Wycieczka odbędzie się w sobotę, 4 września br.
Profesjonalni przewodnicy PTTK Tadeusz Wójcik i Andrzej Nitka poprowadzą grupę około 45-kilometrową trasą, biegnącą z Jasła przez Brzyście, Osobnicę, Łazy Dębowieckie oraz Duląbkę do Cieklina i z powrotem do Jasła przez przysiółek Wałaskie, Józefów, Dębowiec i Niegłowice.

Głównymi atrakcjami wyjazdu będą: zwiedzanie Muzeum Narciarstwa w Cieklinie i malowniczo położonego przysiółka Wałaskie oraz objazd wokół szczytu góry.

Góra Cieklinka (512,8 m n.p.m.) zawdzięcza swą nazwę leżącej u jej podnóża, a istniejącej już w XIII w. osadzie Cieklin. Jest to odosobniona, dobrze widoczna niemal z każdej strony masywna góra, leżąca na Pogórzu Jasielskim, wciśniętym pomiędzy Doły Jasielsko-Sanockie od północy a Beskid Niski od południa. Połowa masywu Cieklinki należy do województwa podkarpackiego, druga połowa - do woj. małopolskiego. Cieklinka znana jest z atrakcji krajoznawczych i przyrodniczych oraz bogatej przeszłości historycznej, m.in. z tego, że przetaczały się przez nią batalie I i II wojny światowej.

Termin wyjazdu: 4 września 2021 r. (sobota), godz. 9.00, sprzed JDK.
Koszt: 15 zł.
Zgłoszenia i wpłaty: w JDK.
Informacja tel.: 514 284 625.
Uwaga: jak zawsze obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe oraz kask ochronny, a w związku z panującym reżimem sanitarno-epidemiologicznym, posiadanie maseczki ochronnej oraz środka do dezynfekcji rąk.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.