W dzisiejszym (29 sierpnia) meczu III kolejki klasy okręgowej Czarni Jasło wygrali w Grabówce z Grabowianką 7-3. Cztery gole zdobył Paweł Kowalkowski.
Mecz rozgrywany był w anormalnych warunkach na grząskim boisku z kałużami wody. Czarni zaczęli fatalnie. Tuż po rozpoczęciu meczu szarżujący Nazarii Ozhekhovskyi został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny wykorzystał Bartłomiej Rakoczy. Wyrównał Paweł Kowalkowski z rzutu wolnego. Trafił poniżej spojenia słupka z poprzeczką. Gospodarze wcale nie zamierzali się poddawać i do końca I połowy trwał zacięty bój.

Czarni zdominowali Grabowiankę po przerwie. W cztery minuty zdobyli trzy gole! To przesądziło o zwycięstwie teamu Adama Domaradzkiego. Gospodarzy pogrążył w końcówce meczu Maciej Sowa, strzelając siódmego gola z rzutu karnego.

W najbliższą środę, 1 września, Czarni podejmują na swoim stadionie Cosmos Nowotaniec.

Mecz III kolejki (29 sierpnia):
Grabowianka Grabówka - Czarni 1910 Jasło 3-7 (3-3)
1-0 Bartłomiej Rakoczy (1, karny), 1-1 Paweł Kowalkowski (9), 2-1 Tomasz Czebieniak (24), 2-2 Paweł Kowalkowski (37), 2-3 Dawid Florian (38), 3-3 Bartłomiej Rakoczy (43), 3-4 Adrian Tabisz (47, samobójcza), 3-5 Paweł Kowalkowski (48), 3-6 Paweł Kowalkowski (50), 3-7 Maciej Sowa (90, karny)

Grabowianka: Yurii Remezovskyi - Adrian Tabisz, Dominik Harydczak, Jakub Kozłowski, Tomasz Czebieniak, Piotr Nowak, Sylwester Sąsiadek, Nazarii Ozhekhovskyi, Bartłomiej Rakoczy, Wojciech Czopor (75 Wiktor Sokołowski), Tomasz Dymnicki (83 Tomasz Starzak); trener Janusz Sieradzki.
Czarni: Patryk Szostak - Dawid Florian, Wojciech Myśliwiec, Rafał Mastaj, Paweł Setlak - Mateusz Kurdziel (70 Maciej Sowa), Patryk Fryc, Łukasz Urban (80 Mateusz Majka), Juan David Toro Arias - Paweł Kowalkowski - Dariusz Bałut (46 Marcin Krajewski); na ławce rezerwowych: Łukasz Kuryj, Karol Szydło, Jakub Wyderka, Tomasz Pałucki; trener Adam Domaradzki.
Sędziowali Tomasz Jagieła oraz Beata Wosiewicz i Dariusz Łuksa. Żółte kartki: Sylwester Sąsiadek, Bartłomiej Rakoczy - Wojciech Myśliwiec, Paweł Kowalkowski. Widzów około 50.

W pozostałych meczach III kolejki:
Beskid Posada Górna - Zamczysko Odrzykoń 0-8 (0-3): 0-1 Albert Telesz (5), 0-2 Patryk Orzechowski (12), 0-3 Jakub Dziadosz (27), 0-4 Mirosław Ziobro (47), 0-5 Mateusz Urbanek (66), 0-6 Kacper Latkiewicz (69), 0-7 Dominik Nowak (77), 0-8 Patryk Orzechowski (85).
Cisy Jabłonica Polska - Szarotka Uherce 3-1
Wiki Sanok - Nafta Jedlicze 2-4 (0-3): 0-1 Damian Limberger (6), 0-2 Konrad Słowik (14), 0-3 Damian Limberger (16), 1-3 Dominik Pielech (70), 1-4 Damian Limberger (81), 2-4 Maciej Furdak (82).
Cosmos Nowotaniec - Przełom Besko 10-1
Markiewicza Krosno - Przełęcz Dukla 2-1