W niedzielę 5 września w ramach kampanii sprawozdawczo-wyborczej odbył się zjazd Ludowców z Powiatu Jasielskiego w miejscowości Kąty. Gośćmi specjalnymi zjazdu byli Poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak oraz Radny Sejmiku Wojewódzkiego Dariusz Sobieraj. Celem spotkania było wyłonienie lokalnych władz PSLu na następną kadencję.
Ponownie na Prezesa Zarządu Powiatowego PSL został wybrany Franciszek Miśkowicz. Jest to osoba z dużym doświadczeniem w samorządzie, bowiem w latach 2014-2015 pełnił funkcję Starosty Powiatu Jasielskiego, wcześniej był Wicestarostą Powiatu Jasielskiego oraz Zastępcą Wójta gminy Nowy Żmigród.

Zjazd PSL w powiecie jasielskim

Duże zmiany nastąpiły w składzie Zarządu Powiatowego PSL w Jaśle. W skład nowego skład zarządu weszli: Kazimierz Baciak , Stanisław Błasik, Jan Fuczek, Czesław Filipak, Stanisław Gierut, Grzegorz Sanocki, Zenon Książkiewicz, Ewa Kucharczyk, Jan Lazar, Antoni Madej, Miśkowicz Franciszek, Andrzej Mroczka, Jan Ochała, Ernest Dąbrowski, Zenon Rak, Aleksander Radoń, Stanisław Juryś, Adam Słowik, Piotr Suski, Władysław Świątek, Leokadia Tarnowska, Stanisław Wolak, Andrzej Żarnowski i Józef Żarnowski.

Zjazd PSL w powiecie jasielskim

W ostatnim czasie Ludowcy również przeprowadzili wybory do władz gminnych struktur ugrupowania, w ramach których Prezesami Zarządów Gminnych zostali wybrani:
Zarząd Miasta i Gminy Brzyska Kołaczyce – Jan Fuczek
Zarząd Gminy Dębowiec – Stanisław Gierut
Zarząd Miasta i Gminy Jasło – Jan Lazar
Zarząd Gminy Skołyszyn – Ernest Dąbrowski
Zarząd Gminy Tarnowiec – Jan Ochała
Zarząd Gminy Nowy Żmigród – Zenon Książkiewicz
Zarząd Gminy Krępna – Józef Żarnowski
Zarząd Gminy Osiek Jasielski – Władysław Świątek

Zjazd PSL w powiecie jasielskim

Na zjeździe oprócz wyborów doszło do podsumowania dotychczasowych działań partii, dyskusji nad planami na przyszłość w Powiecie Jasielskim oraz do odznaczenia wybitnych działaczy.

Zjazd PSL w powiecie jasielskim

Swoje wizje działalności w terenie przedstawili również zaproszeni goście. Poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak skomentował bieżące sprawy w polityce sejmowej oraz zwrócił uwagę na potrzebę tworzenia silnego samorządu pod szyldem PSLu w powiecie jasielskim. Z kolei radny Sejmiku Wojewódzkiego Dariusz Sobieraj mówił o zmianach na świecie, jaka nastąpi po czasie pandemii COVID-19 poprzez wzrost udziału w polityce młodych ludzi. Również nie zabrakło tematu lokalnego samorządu. Według radnego bardzo ważna jest zgoda między samorządowcami, bowiem tylko w zgodnej atmosferze jest możliwe nienaganne działanie samorządu terytorialnego.

Aktualnie we wszystkich 8 jednostkach gminnych PSLu na terenie powiatu jasielskiego działa 286 członków ugrupowania. Dodatkowo w regionie powstaje koło Forum Młodych Ludowców.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.