Jasielscy strażacy wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych na terenie powiatu krośnieńskiego pod kryptonimem "KROSNO 2021".
W gminie Rymanów w powiecie krośnieńskim, w czwartek 16 września, odbyły się ćwiczenia z udziałem około 200 strażaków zawodowych i ochotników z całego województwa podkarpackiego pod kryptonimem "KROSNO 2021".

ćwiczenia strażaków w Sieniawie

Ćwiczenia miały na celu m.in. doskonalenie współdziałania sił ratowniczych, sprawdzenie oraz doskonalenie umiejętności dowodzenia a także faktyczne sprawdzenie możliwości techniczno-taktycznych sprzętu ratowniczego.

ćwiczenia strażaków z PSP i OSP

Powiat jasielski reprezentowali strażacy z komendy powiatowej z jednostki ratowniczo - gaśniczej. Wzięli oni udział w pierwszym epizodzie, który zakładał, że w miejscowości Sieniawa samochód osobowy wjechał do zbiornika wodnego "Besko". W samochodzie uwięziony został kierowca. Zadanie strażaków polegało na wydobyciu kierowcy z zatopionego pojazdu a następnie samego pojazdu. Jasielscy strażacy współpracowali ze strażakami z JRG Brzozów, JRG Sanok, JRG Krosno i OSP KSRG Posada Dolna.

Ćwiczenia KROSNO 2021

Inne epizody zakładały ewakuację osób z krzesełek wyciągu narciarskiego w Puławach Górnych, działania ratowniczo - gaśnicze podczas pożaru cerkwi w miejscowości Bałucianka i ewakuację osób zagrożonych z terenu powodziowego oraz podwyższenie wału rzeki w Sieniawie.

Ćwiczenia z Bałuciance

Organizatorem ćwiczeń była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Ćwiczeniom przyglądali się komendanci miejscy i powiatowi PSP z terenu województwa a także st. bryg. Andrzej Marczenia, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Zdjęcia z ćwiczeń:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.