Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej odwiedzili dwaj ważni goście Małgorzata Golińska oraz Diana Piotrowska.
W piątek (3 września) Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej odwiedzili dwaj ważni goście – Małgorzata Golińska, Główny Konserwator Przyrody, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Diana Piotrowska, Dyrektor Departamentu Ochrony Przyrody i Leśnictwa w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W spotkaniu tym uczestniczyli również: Alicja Zając – Senator RP, Barbara Bartuś – Poseł na Sejm RP i Adam Pawluś – Starosta Jasielski oraz Grażyna Lańczuk – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle i Katarzyna Dedo, które oprowadziły gości po Ośrodku, prezentując im zasady jego funkcjonowania, wyposażenie i możliwości.

Ośrodek Edukacji ekologicznej w Ożennej

Wizyta była tym bardziej interesująca, że w Ośrodku wówczas odbywały się zajęcia w ramach programu trans granicznego PL-SK, w zakresie rozwoju turystyki terenów przygranicznych. Zatem goście mogli poznać jego funkcjonowanie w praktyce.

Minister Małgorzata Golińska nie ukrywała zachwytu nad Ośrodkiem, położonym w tak pięknej okolicy: - Gratuluję pomysłu uruchomienia centrum, gratuluję wykonania. Jestem zachwycona. Tylko dzięki takiej formie edukacji – poprzez bezpośredni kontakt z naturą jesteśmy w stanie wychować kolejne pokolenia. – mówiła M. Glińska.

Ośrodek w Ożennej

Również Diana Piotrowska podkreślała, że miejsce to jest bardzo potrzebne i świetnie urządzone. Dziękowała za zaproszenie oraz miłe przyjęcie. Starosta Jasielski podziękował za otrzymane środki (3 mln zł) na remont budynku dawnej strażnicy i dostosowanie go do potrzeb Ośrodka Edukacji Ekologicznej. W dowód wdzięczności podarował Pani Minister obraz przedstawiający jesienny krajobraz Beskidu Niskiego, wykonany przez malarza amatora – podopiecznego Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Panie zgodnie podkreślały, iż cieszą się, że te środki też zostały dobrze wykorzystane i nie zostały zmarnowane.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.