Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 30-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który w sobotę spowodował zdarzenie w Orzechówce.
Do zdarzenia doszło w sobotę (18 września), przed godz. 19:00 w miejscowości Orzechówka. Skierowani na miejsce policjanci zastali samochód osobowy znajdujący się w przydrożnym rowie i kierującego nim mężczyznę oraz świadka zdarzenia.

Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającym, a zarazem naocznym świadkiem zdarzenia ustalili, że jechał on bezpośrednio za kierowcą opla. W pewnym momencie, na jednym z zakrętów, kierujący oplem stracił panowanie na pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, w taki sposób, że jego samochód został obrócony o 180 stopni. Świadek, widząc zdarzenie natychmiast zareagował, pomógł kierowcy wysiąść z opla i wezwał na miejsce służby ratunkowe.

Jak się okazało kierowca opla, 30-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W wyniku tego zdarzenia 30-latek nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.