To jest oszustwo! Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega przed wiadomościami SMS o nałożeniu kwarantanny z podanym linkiem / adresem do strony.
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega, że może to być próba wyłudzenia danych lub inne niebezpieczne działanie dotyczące danych zawartych w telefonie i prosi, by nie klikać w przesłany link. Treść fałszywego powiadomienia o skierowaniu na kwarantannę: "Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu. Więcej informacji na stronie [ADRES STRONY]".

- Przypominamy, że kwarantanna nakładana jest automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników państwowej inspekcji sanitarnej. Po skierowaniu na kwarantannę osoba dostaje prawidłowy SMS o następującej treści: "Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play" - poinformowała Dorota Gibała, kierownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia WSSE Rzeszów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.