W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędzie się XV Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle z największą przyjemnością zaprasza wszystkich miłośników dobrej książki na XV Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny. Wydarzenie, którego motywem przewodnim jest hasło "Poezja i proza na drogach i bezdrożach" odbędzie się w dniach od 27 września do 10 października 2021 roku.

Z okazji 15-lecia Festiwalu organizatorzy chcą nawiązać do jego pierwotnej nazwy – Festiwal Poezji i Prozy, a także jeszcze mocniej zakorzenić się w tym, co jednocześnie literackie i regionalne. Dlatego też do udziału w festiwalowych wydarzeniach zaproszeni zostali autorzy związani z Jasłem, Jasielszczyzną i Beskidem Niskim.

Na uczestników Festiwalu czekają trzy ścieżki tematyczne: Drogi i bezdroża, W lirycznym Jaśle oraz Dziecięce strony, których gośćmi będą: Andrzej Stasiuk – jeden z najbardziej cenionych polskich prozaików i eseistów, Joanna Concejo – graficzka, ilustratorka, autorka m.in. okładek nowych wydań książek Olgi Tokarczuk, Piotr Marecki – pochodzący z Jasielszczyzny autor literatury eksperymentalnej i książek drogi, Mania Strzelecka – autorka nagradzanej książki dla dzieci i dorosłych "Beskid bez kitu", Robert Król – jaślanin, poe
ta, autor poematu "Polka", Katarzyna Szweda – poetka i fotografka, mieszkanka Łemkowyny, autorka debiutanckiego tomu "Bosorka", Jola Richter-Magnuszewska – autorka i ilustratorka książek dla dzieci m.in. najnowszej "Dzikiej książki o dzikach i o ich kuzynach".

W ramach wydarzeń towarzyszących odbędzie się wystawa fotografii Piotra Mareckiego "Polska przydrożna" oraz na warsztaty literacko-ekologiczne w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej, a także spacer po Beskidzie Niskim z Maciejem Magnuszewskim – przyrodnikiem i ekologiem.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.