Skazani z Zakładu Karnego w Jaśle wraz z wychowawcą porządkowali tereny leśne w okolicach Gorajowic.
Służba Więzienna w swoich oddziaływaniach resocjalizacyjnych nie zapomina o ekologii. Zakład Karny w Jaśle ma wieloletnią tradycję takich działań. Dzięki podpisanemu, w dniu 15 września przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Pana Józefa Kubicy, porozumieniu rozszerzono zasady rządowego programu "Praca dla Więźniów". Od tej pory skazani będą mogli pracować na rzecz Lasów Państwowych odpłatnie i nieodpłatnie oraz brać udział w programach resocjalizacyjnych ukierunkowanych na porządkowanie terenów leśnych.

skazani sprzątający las

W dniu 16 września w uzgodnieniu z Nadleśnictwem Kołaczyce, grupa skazanych wraz z wychowawcą porządkowała tereny leśne w okolicach Gorajowic. Zebrano 15 worków śmieci, a skazani oraz leśnicy deklarowali udział w takich akcjach znacznie częściej niż 1 raz w roku.

Tegoroczna akcja, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszy się zainteresowaniem ze strony skazanych, co przyczynia się do wzrostu ich świadomości ekologicznej i promowania właściwych powszechnie akceptowanych postaw.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.