Policjanci z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami w ramach lokalnej kampanii "Przeciw pijanym kierowcom".
Kampania "Przeciw pijanym kierowcom" jest jedną z wielu akcji profilaktycznych organizowanych na drogach powiatu jasielskiego. Organizatorzy tych działań kierując się troską o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, starają się dotrzeć do jak największej liczby osób by w możliwie największym stopniu ograniczyć ilość nietrzeźwych kierowców na drogach. Niestety pomimo licznych akcji, działań profilaktycznych oraz apeli, nadal zdarzają się przypadki nieodpowiedzialnego zachowania. Według policyjnej statystyki ruchu drogowego, od początku roku na terenie powiatu jasielskiego ujawniono 207 kierujących pod wpływem alkoholu. Spośród tej liczby 97 osób popełniło przestępstwo, a pozostali wykroczenie.

uczestnicy kampani

We wtorek (28 września) na ulicy Lwowskiej w Jaśle odbył się ostatni etap lokalnej kampanii profilaktycznej pn. "Przeciw pijanym kierowcom". Działania organizowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle ukierunkowane były na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez uświadamianie kierowcom i przypominanie im o negatywnych skutkach prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Organizowane dotąd akcje, przy aktywnym udziale jasielskich policjantów cieszą się dużym zainteresowaniem oraz poparciem ze strony kierujących pojazdami.

kampania przeciw pijanym keirowcom

Podczas działań policjanci informowali o prowadzonej kampanii i kontrolowali stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Tradycyjnie członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, po zakończonej kontroli przekazywali przygotowane na potrzeby kampanii zestawy broszur i ulotek informacyjno – edukacyjnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.