Policjanci z Jarosławia ujawnili suszarnię konopi indyjskich, która ukryta była w piwnicy domu. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, w czasie, gdy zrywali kwiatostany ze ściętych roślin.
Jarosławscy kryminalni, kilka dni temu uzyskali informację o tym, że dwóch mieszkańców powiatu jarosławskiego, przechowuje rośliny konopi indyjskich zebrane z nielegalnej uprawy. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania 40-latka. Wewnątrz domu wyczuwalna była silna woń, charakterystyczna dla marihuany. Po wejściu do piwnicy, funkcjonariusze zastali tam dwóch mężczyzn, którzy odrywali kwiaty od łodyg konopi. W pomieszczeniu, policjanci ujawnili też samodzielnie zbudowany box wraz z aparaturą służącą do suszenia roślin.

Kryminalni zabezpieczyli ujawnione krzewy oraz przedmioty służące do uprawy konopi. Po zważeniu okazało się, że masa świeżych roślin wyniosła ponad 12 kg. Ustalenia policjantów wskazywały, że mężczyźni wspólnie uprawiali rośliny na terenie Jarosławia.

Podczas przeszukania mieszkania 39-latka, funkcjonariusze ujawnili woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest to marihuana.

39 i 40-latek trafili do policyjnej celi. Usłyszeli zarzuty wytwarzania środków odurzących, co mogło dostarczyć im znacznej ilości gotowego produktu w postaci marihuany. 39-latek dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających.

Sąd Rejonowy w Jarosławiu zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Teraz może grozić im kara od 3 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.