52-latek uciekał traktorem przed policjantami. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Wczoraj (6 października) po godz. 11:00, funkcjonariusze ropczyckiej drogówki, patrolując miejscowość Nockowa, zauważyli kierującego ciągnikiem rolniczym, którego tor jazdy wskazywał, że może się on znajdować pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie urządzeniem typu AlcoBlow wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu.

Gdy policjant wydał polecenie, aby opuścił pojazd, mężczyzna uruchomił traktor i zaczął uciekać. Policjanci poinformowali o zaistniałej sytuacji dyżurnego i podjęli pościg za kierującym. Gdy traktorzysta wjechał w pole orne, został zatrzymany przez mundurowych. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Iwierzyce miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Pijany 52-latek został przekazany pod opiekę rodziny. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, wkrótce usłyszy też zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.