Na cmentarzu parafialnym w Nowym Żmigrodzie zakończono prace konserwatorskie i restauratorskie przy nagrobku Frana Dobnika.
W ramach realizowanego zadania pn. "Konserwacja nagrobka Franza Dobnika na cmentarzu wojennym nr 8 z okresu I wojny światowej w Nowym Żmigrodzie", przeprowadzone zostały kompleksowe prace w celu poprawy stanu zachowania i zabezpieczenia obiektu. Prace prowadzono pod nadzorem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu Delegatura w Krośnie.

Grób żołnierza zaborczej armii austro-węgierskiej oraz cała nekropolia, to relikt trudnych dziejów naszej małej ojczyzny i całego kraju. Realizujący zadania własne gminy w zakresie opieki nad zabytkami oraz pomnik słów Wielkiego Polaka Jana Pawła II: "naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje swojej przyszłości", została podjęta decyzja o konserwacji tego obiektu.

nagrobek Franza Dobnika

Prace zrealizowała firma: Konserwacja Dzieł Sztuki Małgorzata Dawidiuk z Ostrowa, za kwotę 14 600,00 zł brutto.

Zadanie do 80% jego wartości dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.