Zabawy ruchowe, pokaz iluzji, żonglerka „czym się da”, improwizacja i wspólne muzykowanie na ponad 20 instrumentach z klaunem Feliksem - to tylko kilka atrakcji, jakie czekały na dzieci podczas kolejnego spotkania w ramach Wakacyjnych Teatrów Profilaktycznych w Jaśle.
Tym razem w czwartek, 9 lipca br., Wakacyjne Teatry Profilaktyczne zawitały na osiedla Krajowice i Gamrat. Oprócz aktorów krakowskiego Teatru Szczęście dzieci bawili instruktorzy Jasielskiego Domu Kultury.


Młodzi jaślanie przybyli do Osiedlowego Domu Kultury w Krajowicach, mogli pobawić się dawnymi zabawkami. Podczas spotkania milusińscy poznali atrybuty klauna, wzięli udział w pokazie iluzji i improwizacji oraz zagrali w Wielkiej Orkiestrze Klauna Feliksa. Nie zabrakło również fanów zwierzątek z balonów, które na życzenie najmłodszych wykonywał sam Feliks. Ponadto mali artyści kolorowali farbami specjalnie na tę okazję przygotowane papierowe maski.


Wydarzenie uświetniły występy podopiecznych JDK. Zespół Jazz Kids w składzie: Dawid Mastej - saksofon, Tomek Krupa - gitara basowa, Kacper Nowicki - perkusja oraz Wojtek Nowicki - klawisze (opiekun, instruktor ds. muzyki JDK), przedstawił znane utwory jazzowe, a solistki JDK - Anna Klesyk, Aleksandra Sieńkowska i Faustyna Dziedzic (przygotowane przez instruktorkę muzyki w JDK Ewę Grzebień, opiekunkę wokalistów) wykonały evergreeny muzyki pop.


Dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się specjalne folie, przygotowane przez plastyczki JDK: Ewę Kusiak i Annę Brożynę oraz grafika Katarzynę Gądek-Smykę, na których uwiecznione zostały podobizny ukochanych zwierzątek oraz drzewa i słońca.
Do tańca zaprosiła wszystkich Sonia Zwoleńska. Jej występ bardzo spodobał się dzieciom, które chętnie powtarzały ruchy tancerki.


W tym roku, w ramach Wakacyjnych Teatrów Profilaktycznych na jasielskich osiedlach, odbędą się jeszcze spotkania z krakowskim Teatrem Wagabunda - dla dzieci z osiedli Górka Klasztorna, Sobniów i Żółków (czwartek, 16 lipca).


Wakacyjne Teatry Profilaktyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.