Ponad 50 fotografii z podróży w Tatry, Karpaty i Beskid Niski można oglądać w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury. Autorką prac jest Urszula Czerwińska, kobieta wielu pasji.
Ponad 50 fotografii z podróży w Tatry, Karpaty i Beskid Niski można oglądać w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury. Autorką prac jest Urszula Czerwińska, kobieta wielu pasji. Uroczysty wernisaż z jej udziałem odbył się we wtorek (19 października). Wystawa dostępna będzie do 20 listopada br.

Urszula Czerwińska

Urszula Czerwińska z wykształcenia i zamiłowania jest polonistką, a jedną z jej licznych pasji - obok poezji, muzyki, fotografii i malarstwa - są wędrówki wysokogórskie. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego wychowała się na Pogórzu Dynowskim, w pobliżu góry Chełma.

-To była magiczna góra, znajdowała się tuż za moim domem i całe dzieciństwo wychodziłam na nią, podziwiając widoki. wspominała podczas wernisażu autorka zdjęć. Kiedy ponad 30 lat temu przyjechała do Jasła, zaczęła wędrówki po Beskidzie Niskim. Nie przypuszczała wtedy, że będzie zdobywać najwyższe szczyty Tatr i zakocha się w górskiej przyrodzie.

wernisaż wystawy

-Nie miałam pojęcia, że pomiędzy tymi ostrymi skałami rosną takie piękne kwiaty, bardzo malownicze, urokliwe ogrody - na każdym wzniesieniu i w każdej dolinie inne. Robiąc zdjęcia - o różnych porach roku - chciałam pokazać moim koleżankom, które nie jeździły w góry, jak wyglądają te kwiaty. Nie myślałam, że kiedykolwiek będą robić taką wystawę – mówiła podczas wernisażu Urszula. Zdjęcia – ze względów praktycznych robione telefonem komórkowym – są bardzo dobrej jakości, ostre i wyraźne. Podkreślają piękno górskiej przyrody, którą autorka prac jest oczarowana. - Zawsze wracałam zachwycona i olśniona tym pięknem. Stwierdziłam, że trzeba je podziwiać, aby praca naszego stwórcy nie poszła na marne.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.