Jasielskie Stowarzyszenie "CONSENSUS" po raz kolejny zarejestrowało już w Jaśle sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy, zarówno organizatorzy jak i wolontariusze przygotowują się na organizację jubileuszowego 30. Finału WOŚP, który odbędzie się 30 stycznia 2022 roku.
Podczas 30. Finału WOŚP pieniądze będą zbierane na sprzęt medyczny "dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci". To wielka pomoc dla dzieci zmagających się z nowotworem gałki ocznej - siatkówczakiem. Zakupione będą również oftalmoskopy do badania dna oka; lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka; tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego, synoptofory do pomiaru kąta zeza; urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń; mikroskopy i stoły operacyjne.

Rejestracja chętnych na wolontariuszy rozpocznie się 8 listopada.

Jasielskie Stowarzyszenie "CONSENSUS" jak co roku zbiera siły i środki, by wspólnie z mieszkańcami Jasła i okolic współtworzyć to ważne dla nas wszystkich wydarzenie. Pamiętajmy, że w ciągu 30 lat Fundacja WOŚP przekazała do Jasła sprzęt o wartości ponad 1,5 mln zł, który do dziś ratuje i pomaga w leczeniu zarówno noworodków, dzieci, jak i osób starszych.
Aby wspomóc organizację 30. Finału WOŚP w Jaśle wpłat można dokonywać na poniższe dane:

Jasielskie Stowarzyszenie "CONSENSUS"
Nr konta: 93 1240 2337 1111 0010 6547 0975
Tytuł wpłaty: 30 Finał WOŚP


- Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje. Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny - czytamy w komunikacie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak włączyć się w 30. Finał WOŚP w Jaśle:
  • 1. Zostań wolontariuszem i kwestuj w terenie oraz wirtualnie (stwórz swoją e-skarbonkę i zbieraj wpłaty przez Internet) - od 8 listopada

  • 2. Weź udział w finałowych aukcjach internetowych na portalu aukcje.wosp.org.pl. Można tam znaleźć wiele wyjątkowych gadżetów; zachęcamy również do przekazywania przedmiotów na licytację. Możecie to zrobić bezpośrednio przez nasz Sztab lub też przez bezpłatne wystawienie na licytację czegoś od siebie.

  • 3. Jesteś Firmą? Pomagaj w organizacji Finału:
    a. Szukamy sponsorów, dzięki którym będziemy mogli zrealizować wszystkie swoje plany na organizację 30 Finału WOŚP w Jaśle.
    b. Możecie również wspomóc finałowych wolontariuszy: gorąca herbata, kawa, poczęstunek, dodatkowe gadżety - to wszystko wolontariusze z pewnością przyjęliby z uśmiechem i umiliłoby im to finałową zbiórkę w mroźną, styczniową niedzielę. Jeśli masz taką możliwość - skontaktuj się z nami.
    c. Jako Firma możecie umieścić na swojej stronie Wirtualną Skarbonkę. Na portalu siepomaga.pl można założyć finałową skarbonkę, z której zebrane środki trafią bezpośrednio na konto 30. Finału WOŚP. Wystarczy 5 minut i kilka kliknięć. Skarbonkę można promować wśród swoich bliskich i znajomych (np. przez swoją stronę internetową, Facebooka, Twittera, Instagrama lub e-mail).


Kontakt z jasielskim sztabem WOŚP:
Agnieszka Mazur (Szef Sztabu) - e-mail: wosp@jaslo.org.pl, tel. 606 375 262
Aleksander Chwedeńczuk - e-mail: aleksander@jaslo.org.pl, tel. 665 296 656

Finał WOŚP w Jaśle


Ankieta

Ile pieniędzy wpłacisz w tym roku na WOŚP?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety