6 mandatów karnych wystawili jasielscy policjanci od 22 do 25 października w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zakrywania ust i nowa w przestrzeni zamkniętej.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w środę 27 października na Podkarpaciu odnotowano 428 nowych zakażeń COVID-19, zmarły 4 osoby (choroby współistniejące i COVID-19). Na kwarantannie przebywa 9194 osób.

Na Podkarpaciu wykryto 428 nowych zakażeń oraz zanotowano 4 przypadki śmiertelne (choroby współistniejące i COVID-19). Na kwarantannie przebywa 9194 osób.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie informuje, że w szpitalach województwa podkarpackiego przygotowanych jest ogólnie 616 łóżek dla pacjentów z COVID-19, a zajętych jest 453. Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano także 72 respiratory, z czego 45 jest zajętych.

W powiecie jasielskim wykryto 9 nowych przypadków zakażenia (wskaźnik 0,79 na 10 tys. mieszkańców), a kwarantanną objęte są 294 osoby.

Rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 sprawia, że policjanci prowadzą kontrole osób, które w przestrzeni zamkniętej, a więc w sklepach, galeriach handlowych, urzędach czy środkach komunikacji publicznej nie noszą maseczek.

Komisarz Piotr Wojtunik z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poinformował, że od 22 do 25 października, policjanci z jasielskiej komendy skontrolowali łącznie 148 placówek handlowych oraz 11 środków transportu publicznego.

- W wyniku prowadzonych kontroli policjanci nałożyli 6 mandatów karnych oraz pouczyli 84 osoby za nieprzestrzeganie nakazu zakrywania ust i nosa - powiedział kom. Piotr Wojtunik.

Policja przypomina o zakładaniu maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami. Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać maseczką m.in.:
  • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),

  • w autobusie, tramwaju i pociągu,

  • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,

  • w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba że pracodawca postanowi inaczej),

  • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,

  • w kinie i teatrze,

  • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,

  • w kościele i szkole, na uczelni,

  • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.).

~Www

27-10-2021 19:17 4 11

A dlaczego nie ma nic w artykule że takie działania są nie zgodne z prawem? A policja nie ma prawa nakładać mandatów za brak maseczki, która więcej szkodzi niż daje pożytku
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.