Osadzeni w Zakładzie Karnym w Jaśle odwiedzili Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych w Krośnie.
Projekty historyczne realizowane w Zakładzie Karnym w Jaśle cieszą się ogromnym zainteresowaniem skazanych odbywających tutaj karę.

- Tragiczne losy narodów w okresach wojen światowych pokazują do czego prowadzi brak tolerancji, zrozumienia i akceptacji innych narodów, ras, religii, mniejszości narodowych. Ukazują ogrom okrucieństwa. Nauka o tamtych czasach ma aspekt resocjalizacyjny i skłania do refleksji i przewartościowań. - tłumaczy mjr Piotr Chmielewski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Jaśle.


Kolejnym miejscem, które pokazano osadzonym było Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych w Krośnie. To miejsce, gdzie każdy nie tylko pasjonat historii i znawca tragicznych losów Podkarpacia okresu dwóch Wojen Światowych zainteresuje się bogatym zgromadzonym tam zbiorem eksponatów z lat 1914-1945.

- Wizyta w muzeum była żywą lekcją historii. Historii, która ma być przestrogą dla obecnych i przyszłych pokoleń. Historii, która ma uczyć i resocjalizować. Historii o tym jak szanować innych i nie powielać błędów przeszłych pokoleń. Historii o tym by docenić 76 lat pokoju - podkreśla mjr Piotr Chmielewski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.