Spotkania z Teatrem Wagabunda zakończyły tegoroczne Wakacyjne Teatry Profilaktyczne na osiedlach w Jaśle organizowane przez miejscowy JDK.
15 i 16 lipca br. moc zabaw czekało na dzieci z osiedli Bryły, Gamrat, Górka Klasztorna, Sobniów i Żółków. Atrakcje muzyczne i plastyczne przygotowali dla milusińskich instruktorzy Jasielskiego Domu Kultury.


Teatr Wagabunda z Krakowa zaprosił dzieci do interaktywnej zabawy, ze starymi sprzętami i zabawkami jakich używali nasi dziadkowie i pradziadkowie. Dzieci mogły przynieść wodę ze studni, w specjalnych konwiach naramiennych, trafiać z procy w stracha na wróble, rzucać podkowami czy przechodzić pod przeszkodami z obniżaną poprzeczką. Tej ostatniej zabawie towarzyszyły duże emocje, gdyż każdy, kto strącił poprzeczkę narażał się na skropienie wodą z garnuszka lub dzbanka. Jedynie szybkość i spryt mogły uchronić delikwenta od zmoknięcia.


Wydarzenie uświetniły występy podopiecznych JDK. Zespół Jazz Kids pod opieką Wojtka Nowickiego, przedstawił znane utwory jazzowe, a solistki przygotowane przez instruktorkę muzyki w JDK Ewę Grzebień, wykonały znane przeboje muzyki pop i soul. Dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się specjalne folie oraz rozłożone na ziemi materiały przygotowane przez plastyczki JDK: Ewę Kusiak i Annę Brożynę oraz grafika Katarzynę Gądek-Smykę, na których uwiecznione zostały podobizny ukochanych zwierzątek oraz drzewa i słońca.
Do tańca zaprosiła dzieci Sonia Zwoleńska. Milusińscy chętnie powtarzali ruchy tancerki.


Wakacyjne Teatry Profilaktyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.