W środę 10 listopada w Warzycach odbyły się Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Organizatorami wydarzenia byli Gmina Jasło, Szkoła Podstawowa w Warzycach, Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s Brzyściu i Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Jaśle.

Pierwsza część środowych (10.11) uroczystości odbyła się w Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Skargi w Warzycach. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego i przywitaniu gości przez dyrektora szkoły Piotra Ochwata okolicznościowe wystąpienie wygłosił wójt gminy Jasło Wojciech Piękoś.

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Warzycach


W okolicznościowym programie artystycznym wystąpiła młodzież szkolna, ukazywał on długą drogę do niepodległości. Na zakończenie odśpiewano wspólnie pieśni patriotyczne i legionowe.

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Warzycach


Druga część uroczystości odbyła się po przemarszu obok Kopca Warzyckiego, gdzie odśpiewano hymn państwowy, odbył się Apel Pamięci, odmówiono modlitwę w intencji Ojczyzny a na koniec złożono kwiaty przed "kopcem warzyckim", który jest miejscem upamiętniającym osoby pochodzące z Warzyc, które zginęły w I i II wojnie światowej.

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Warzycach


Uczestnikom uroczystości towarzyszyła Kompania Honorowa Jednostki Strzeleckiej 2091 im. gen. Józefa Hallera z Trzcinicy oraz poczty sztandarowe OSP z terenu Gminy Jasło oraz poczet sztandarowej szkoły w Warzycach. Modlitwie przewodniczył ks. Mariusz Godek, wikary parafii Warzyce.

Wideo
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Warzyc:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.