W Tarnowcu 11 listopada odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości.
W czwartek (11 listopada) obchody w Tarnowcu rozpoczęto o godzinie 11:15 w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia koncertem patriotycznym w wykonaniu młodzieżowego zespołu śpiewaczego Tarnina pod przewodnictwem Marty Kapały. Bezpośrednio po nim rozpoczęła się uroczysta msza św., której przewodniczył ks. kanonik Paweł Knurek Kustosz Sanktuarium.

składanie wiązanek

Następnie poczty sztandarowe wraz uczestnikami mszy przemaszerowały we wspólnym pochodzie na plac przy pomniku Grunwaldzkim.

Po ustawieniu pododdziałów przez dowódcę uroczystości Komendanta Gminnego ZOSPRP w Tarnowcu dh. Jarosława Lulę nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu RP.
Kolejno uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu klasy o profilu wojskowym Patrycja Guzik odczytała apel poległych, po którym nastąpiło złożenie kwiatów przez delegacje: Wójta Gminy Tarnowiec Wiktora Barańskiego, Radnych Gminy Tarnowiec na czele z Przewodniczącym Rady Michałem Dłuskim, Przedstawicieli ZOSP z terenu Gminy Tarnowiec, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Glinika Nowego, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Glinika Polskiego, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Umieszcza, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Czeluśnicy, Publicznej Szkoły Podstawowej z Tarnowca, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Łubienka, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Roztok, Samorządowego Przedszkola w Tarnowcu.

plac przy pomniku


Następnie Wójt Gminy Wiktor Barański zabierając głos podkreślił jak ważny jest patriotyzm w obecnych czasach, pamięć o bohaterach, którzy oddali życie za nasz kraj oraz czym tak naprawdę dla każdego z nas jest Ojczyzna. Podziękował wszystkim zaproszonym, zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz mieszkańcom, którzy uczestniczyli w obchodach za obecność.

Wójt oraz Przewodniczący Rady złożyli również kwiaty na cmentarzu wojennym w Tarnowcu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.