Od 15 lipca w sali offowej Jasielskiego Domu kultury można zwiedzać wystawę prac Marka Burdzego – „Obrazy z tego świata”.
Marek Burdzy urodził się w 1958 roku w Stalowej Woli. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Ta szkoła odegrała ogromną rolę w jego życiu, wpływając poprzez postaci wybitnych nauczycieli na ukształtowanie i rozwój osobowości. Ukończył studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.


Uprawia malarstwo, rysunek i rzeźbę. Od wielu lat związany zawodowo z Biurem Wystaw Artystycznych w Krośnie. Podkreśla wagę wcześniejszych doświadczeń zawodowych, które wywarły duży wpływ na postrzeganie świata i kontakt z ludźmi. Doświadczenia, które stanęły na jego drodze zawodowej, przyczyniły się z całą pewnością do umocnienia i wydobycia tego naturalnego daru bezpośredniego obcowania z ludźmi i światem – tak silnie widocznego w malarstwie artysty. Był wielokrotnie komisarzem i uczestnikiem ogólnopolskich plenerów malarskich.


Swój dorobek artystyczny prezentował w galeriach m.in. w Jarosławiu, Iwoniczu-Zdroju, Rzeszowie, Lubaczowie, Stalowej Woli, Krośnie, a także w muzeach w Stropkovie i Presovie na Słowacji i w Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” w Gorlicach.
W 2018 roku w preszowskiej Galerii „Atrium” w ramach Dni Kultury Polskiej na Słowacji można było obejrzeć 40 obrazów artysty. Rok wcześniej w kameralnej Galerii „Hniezdne” opodal Starej Lubowni pokazał dwadzieścia obrazów.


Ekspozycję prac artysty, można będzie oglądać do 31 sierpnia br.