Na Oddziale Dziennym Chemioterapii Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie powstała nowa sala do chemioterapii. Znaczna część pań korzystających z dziennej chemioterapii w Brzozowie to mieszkanki Krosna i powiatu krośnieńskiego.
Nowa, kameralna, przyjazna sala do chemioterapii dedykowana jest pacjentkom z rakiem piersi. Jest ona uzupełnieniem działań Breast Cancer Unit, którego celem jest kompleksowe leczenie tej choroby.

- Nie tylko wygląd tej sali bardziej przyjazny i miły wpływa na kobiety, ale pełni rolę również jako grupa wsparcia. Pacjentki ze sobą rozmawiają, wymieniają doświadczenia i wspierają się wzajemnie - mówi Jolanta Sawicka, koordynator Oddziału Dziennej Chemioterapii.

W realizację tego projektu włączyło się Stowarzyszenie Na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS z Sanoka.

- Każda inicjatywa, za którą kryją się lepsze i godne warunki leczenia chorych na raka warta jest wsparcia, zwłaszcza, że współpraca z POO w Brzozowie od lat świetnie się układa - podkreśla Anna Nowakowska, prezes Stowarzyszenia SANITAS.

Personel oddziału chemioterapii w Brzozowie

Podczas jednej chemioterapii pacjentka spędza tutaj średnio 4 godziny.

- Te kolory, świecące niebo sprawia, że odpoczywamy. Przy naszej chorobie jest to niezmiernie ważne abyśmy zapomniały, zrelaksowały się. Żebyśmy mogły tutaj z sobą przebywać, podzielić się wrażeniami. Czasami też takimi intymnymi tematami o które czasami wstydzimy się zapytać - powiedziała jedna z pacjentek.

- Kobietą się jest pomimo choroby. To integralna część każdej z nas. W trakcie leczenia wielokrotnie zapominamy o tym ważnym aspekcie, a przecież atrakcyjność to nie tylko kwestia wizualna a przede wszystkim nasze wewnętrzne zasoby, które przyczyniają się do odbierania codzienności jako nadziei, empatii, potrzeby rozmowy czy realizowania swoich celów - zaznaczyła psycholog Kinga Midzio-Józefaciuk.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.