10 miejscowości walczy o tytuł "Piękna Wieś Podkarpacka 2021 r.", wśród nich jest Trzcinica w gminie Jasło. Głosować można do 30 listopada.
Konkurs "Piękna Wieś Podkarpacka" odbywa się cyklicznie. Organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego raz w roku, a jego głównym celem jest pokazanie piękna wiejskiego krajobrazu, jak również dbałości mieszkańców wsi o swoje najbliższe otoczenie.

- Konkurs ma też promować ideę wspólnego działania lokalnych społeczności, zachęcać do działań i upowszechniać najlepsze wzorce współpracy, których efektem są zadbane, przyjazne miejscowości, stanowiące wizytówkę regionu - mówi wicemarszałek Piotr Pilch.

Komisja konkursowa wybrała 10 finalistów z 18 miejscowości zgłoszonych przez gminy z terenu województwa podkarpackiego. Na liście nominowanych miejscowości do drugiego etapu konkursu "Piękna Wieś Podkarpacka 2021 r." znalazła się Trzcinica w gminie Jasło. Profile zaprezentowanych wsi można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.pieknawies.podkarpackie.pl. Również poprzez tą stronę odbywa się głosowanie internetowe, które potrwa do 30 listopada br. do godz. 24.00.

Głosowanie internetowe odbywa się równolegle z pracą Komisji Konkursowej, która zgodnie z regulaminem konkursu odwiedza właśnie poszczególne miejscowości.
Wybór laureata oraz nagrodzonych i wyróżnionych miejscowości będzie sumą punktów uzyskanych z głosowania internetowego (najwięcej oddanych głosów) oraz punktów przyznanych przez komisję konkursową w ramach poszczególnych etapów konkursu.

- Konkurs to jeden z elementów wsparcia, jakie samorząd województwa przygotował dla sołectw i gmin uczestniczących w Podkarpackim Programie Odnowy Wsi. Cieszymy się z efektów tej inicjatywy, gdyż znacząco poprawia się estetyka i jakość życia w podkarpackich wsiach - podkreśla Magdalena Sobina, dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWP.