Łukasz Szumiec, reprezentujący Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, zajął drugie miejsce w drugim Biegu Rysia na Górę Cergową. Zawody odbyły się w sobotę 18 lipca.
119 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie drugiej edycji Biegu Rysia na Górę Cergową. Zawody biegowe odbyły się w sobotę 18 lipca. Start i meta biegu usytuowana była na rynku w Dukli.

Marcin Węgiel
7. miejsce zajął Marcin Węgiel z Jasła

W kategorii open zwyciężył Tomasz Kubiak z Rzeszowa występujący pod pseudonimem Lary Zębatka. 15 kilometrową trasę pokonał z czasem 1 godziny 2 minut i 26 sekund. Drugi na mecie zameldował się Łukasz Szumiec reprezentujący Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów uzyskując czas 1:03:25. Trzeci na mecie był Marcel Bytnar z Dukli z czasem 1:05:30.

Zwyciężcy w kategorii Open Biegu Rysia w Dukli
Zwyciężcy w kategorii Open

Wśród kobiet triumfowała Izabela Zatorska-Pleskacz z Wrocanki uzyskując czas 1 godziny 19 minut i 52 sekund (w kategorii głównej zajęła 30 miejsce). Drugie miejsce zajęła Dorota Róg z Rzeszowa (1:27:31), trzecie Beata Kandefer w Korczyny (1:27:31).