W Mrukowej odbyły się gminne ćwiczenia pożarnicze strażaków z wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Osiek Jasielski.
W ubiegłą sobotę (27 listopada) w Mrukowej odbyły się gminne ćwiczenia pożarnicze, w których brały udział wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Osiek Jasielski. Uczestniczyli w nich również Andrzej Stachurski, Wójt Gminy Osiek Jasielski oraz mł. bryg. Edward Gronek Z-ca Dowódcy JRG w Jaśle.

Za organizację odpowiedzialni byli dh Daniel Socha Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Osieku Jasielskim oraz dh Józef Jurusik Komendant Gminny, który przedstawił plan ćwiczeń podczas odprawy jednostek OSP.

Założeniem do ćwiczenia było przepompowywanie i przetłaczanie wody na duże odległości, celem ugaszenia pożaru kompleksów leśnych. Podczas działań ratowniczo-gaśniczych sprawdzono dyspozycyjność, stopień wyszkolenia oraz umiejętności współdziałania druhów jak również stan samochodów, sprzętu i umundurowania specjalnego strażaków.

Na zakończenie jednostka OSP w Świerchowej przeprowadziła pokaz z udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.