W Jasielskim Domu Kultury odbyły się XX Ogólnopolskie Andrzejkowe Spotkania Taneczne.
Już po raz dwudziesty Jasło zostało Polską Stolicą Tańca. To wszystko za sprawą jubileuszowych XX Ogólnopolskich Andrzejkowych Spotkań Tanecznych. Impreza odbyła się w Jasielskim Domu Kultury, we wtorek (30 listopada). W wydarzeniu udział wzięli młodzi tancerze z całej południowej Polski.

Okres pandemii odcisnął swoje piętno również na jasielskiej imprezie, pomimo tego do Grodu Bartłomieja przyjechało kilkudziesięciu młodych miłośników tańca.

- Jest nam bardzo miło gościć państwa u nas. Dziękujemy za zaufanie mimo tak wielu utrudnień. Życzę wszystkim, aby ta scena okazała się przyjazna dla tancerzy - zwróciła się do przybyłych Helena Gołębiowska, dyrektor placówki. Imprezę przygotowały i prowadziły Katarzyna Korona i Sonia Zwoleńska, instruktorki tańca JDK.

występ taneczny

Zespoły, duety i soliści rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: I (7-11 lat), II (12-15 lat) i III (16-20) lat oraz w dwóch kategoriach tanecznych: inscenizacja taneczna i taniec nowoczesny. W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne impreza miała charakter zamknięty, dlatego wyjątkowo na widowni zasiedli jedynie tancerze i ich instruktorzy.

Występy młodych adeptów tańca oceniało jury w składzie: Monika Godek, instruktor tańca współczesnego, załozycielka Grupy Tanecznej Agitatus, tancerka Krakowskiego Teatru Tańca. Ewa Pluta, instruktor i choreograf tańca nowoczesnego (specjalizacja Hip Hop). Założycielka i choreograf zespołu FLASH oraz instruktor w Akademii tańca Art Dance. Adrian Miś, właściciel szkoły tańca Create Yourself. Brał udział w licznych projektach telewizyjnych takich jak: "Dancing with the Stars", "Jaka to Melodia", "Projekt Lady", czy "Mam Talent".

W pierwszej kategorii wiekowej w kategorii "taniec nowoczesny" triumfował zespół "Biedroneczki". W kategorii "inscenizacja taneczna": Łucja Trybus (solo), Maja Cudecka i Zuzanna Kozioł (duet), zespół DESTINIAKI. W drugiej kategorii wiekowej w kategorii "taniec nowoczesny" najwyższe miejsce na podium zdobyły:Nikola Stachura (solo), Lena Łątka i Dominik Dobrzański (duet), zespół WATCH THE GAME. W kategorii "inscenizacja taneczna": Wiktoria Omachel (solo), Amelia Kaszowska (solo), zespół KLEKS II. W trzeciej kategorii wiekowej w tańcu nowoczesnym triumfowali: Oliwia Górniak (solo), Julia Wójcik i Alicja Moskwa (duet), zespół BACK TO BLACK. W inscenizacji tanecznej triumfowali: Wiktor Łacek (solo), Klaudia Tuchowska i Oliwia Ciuba (duet), zespół STRECZ.

dni tańca w Jaśle

- Chciałbym powiedzieć, że wraz z każdą kategorią wiekową poziom był coraz wyższy. Jesteśmy naprawdę oczarowani waszymi występami. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazje widzieć Was częściej. Jest fantastycznie i mam nadzieję, że mimo całej tej sytuacji pandemicznej będziecie nadal pracować, bo robicie to świetnie - zwrócił się do młodych tancerzy Adrian Miś, podsumowując imprezę.

Jurorzy zwrócili także uwagę na wysoki poziom imprezy, świetne przygotowanie wykonawców oraz pasję taneczną, która emanowała z młodych wykonawców podczas występów. Złożyli także podziękowania na ręce Katarzyny Korony za przygotowanie imprezy przez pracowników Jasielskiego Domu Kultury.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.