Mistrz Świata Kamil Mastaj oraz jego trener shihan Tadeusz Krygowsk odebrali gratulacje z rąk Ryszarda Pabiana, burmistrza Jasła.
Kamil Mastaj, zawodnik Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate, który w listopadzie wywalczył złoty medal na mistrzostwach świata w Krakowie oraz jego trener shihan Tadeusz Krygowski, odebrali gratulacje z rąk Ryszarda Pabiana, burmistrza Jasła.

Kamil Mastaj obecnie mieszka w Krakowie i tam też trenuje, jednak jak zawsze, również i teraz podkreśla, że jego osobowość i cele w życiu zostały wyznaczone tu w Jaśle, właśnie dzięki treningom karate kyokushin. Pod koniec listopada Kamil zdobył złoty medal pokonując w finałowej walce Ishaqa Mohammeda Alfadhila z Iranu. - Dopiero kilka dni temu to do mnie dotarło, że zostałem najlepszym zawodnikiem świata. Teraz już zdaję sobie sprawę jaki to wielki sukces i już wyznaczam sobie kolejne cele - mówi mistrz świata. - Karate jest dla mnie wszystkim, to moja pasja, która ukształtowała całe moje życie, charakter - dodaje.

W spotkaniu uczestniczył również pierwszy trener Kamila shihan Tadeusz Krygowski, prezes Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate. - Zawsze będę wspierał Kamila, bo jest to nie tylko niezwykły sportowiec, ale też niezwykły człowiek. Utalentowany, ale przede wszystkim pracowity i konsekwentny. Chciałbym by mógł spotkać się z naszymi zawodnikami i przekazać im to, jak wiele pracy, jak wiele wysiłku, trzeba włożyć w to, by osiągnąć sukces - mówił podczas spotkania Tadeusz Krygowski.

Trening i spotkanie z mistrzem świata z pewnością byłoby marzeniem wielu młodych karateków. Tymczasem nowe obostrzenia nieco to ograniczają, ale jasielski klub będzie chciał takie spotkanie zorganizować jeszcze w tym roku.

Tytuły wywalczone przez Kamila Mastaja:
- mistrz świata (2021),
- mistrz Europy (2021),
- trzykrotny wicemistrz Europy (2015, 2017, 2018),
- dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy (2016, 2019),
- mistrz Polski (2020),
- wicemistrz Polski (2017),
- dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Polski (2018, 2019),
- młodzieżowy mistrz Polski (2014).