W Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się spotkanie "Mikołajki z Mikołajkiem".
W jaką grę najczęściej grali Mikołajek i jego koledzy? Na czym polega gra w młynek? Co to Paka laka? O jakich świętach marzył Mikołajek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznały dzieci biorące udział w imprezie czytelniczej "Mikołajki z Mikołajkiem", zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie w ramach projektu "Tu czytaMy".

W spotkaniu w czwartek (9 grudnia) udział wzięli trzecioklasiści i czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Kunowej, Szkoły Podstawowej w Skołyszynie oraz Szkoły Podstawowej w Święcanach. Spotkania "Mikołajki z Mikołajkiem", z inicjatywy Fundacji ABC XXI "Cała Polska czyta dzieciom" organizowane są corocznie w całej Polsce przez różne instytucje kultury.

Podczas spotkania uczniowie wysłuchali głośnego czytania fragmentu książki "Nowe przygody Mikołajka", grali i bawili się w strefie drewnianych gier ZIQA FUN oraz zostali jurorami konkursu plastycznego "Wymarzone Święta Mikołajka".

Mikołajki

Celem konkursu "Wymarzone Święta Mikołajka", ogłoszonego przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, było pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i młodzieży, umożliwienie uczniom zaprezentowanie swojego talentu oraz popularyzacja serii książek o Mikołajku R. Goscinnego i J. J. Sempé. Na konkurs wpłynęły 52 prace, wykonanych różnymi technikami przez uczniów klas trzecich i czwartych szkół podstawowych.

Prace plastyczne oceniało jury składające się z 125 osób: 110 uczniów z klas III i IV ze SP w Skołyszynie, SP w Kunowej oraz SP w Świecanach oraz 15 osób dorosłych (nauczyciele ze SP w Skołyszynie, SP w Kunowej oraz SP w Świecanach, pracownicy GOKiCz oraz animatorzy ZIQA FUN). Każdy juror miał do dyspozycji tylko jeden głos.

Po zliczeniu wszystkich ogłoszono wyniki:

Miejsce I:
Kamil Bara - SP Święcany /41 głosów!/

Miejsce II ex aequo
Kacper Gaborski - SP Kunowa
Igor Sepioł - SP- Skołyszyn
Magdalena Dąbrowska - SP Święcany

Miejsce III ex aequo
Zofia Węgrzyn - SP Skołyszyn
Estera Zając - SP Skołyszyn
Maksymilian Urbanik - SP Święcany

Wyróżnienia:
Urszula Haluch - SP Skołyszyn
Kacper Stygar - SP Skołyszyn
Iga Liana - SP Skołyszyn
Marta Gajecka - SP Święcany
Miłosz Warchoł - SP Skołyszyn
Weronika Leszczyńska - SP Skołyszyn
Katarzyna Janiga - SP Skołyszyn
Aleksandra Okarma - SP Skołyszyn

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.