Wyremontowana została kładka linowa nad rzeką Ropą w Przysiekach.
Kładka została uszkodzona w wyniku pożaru suchych traw jaki wybuchł 10 kwietnia br. Władze gminy Skołyszyn postanowiły wyremontować kładkę o długości 118,25 m. Prace miały zakończyć się do końca sierpnia br. Udało się znacznie wcześniej, bo już w minioną sobotę, 18 lipca, oddać przeprawę przez rzekę do użytku mieszkańcom.


Remont kładki kosztował 120 tysięcy złotych. Naprawę wykonała firma Mostar z Tarnobrzega. - Dobra robota projektanta Jana Bugały i wykonawcy - pochwalił wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz. - Wystarczyło 120 tysięcy złotych, żeby zapewnić użytkownikom komfort i bezpieczeństwo - podkreślił wójt.

- Obecny stan techniczny drewnianego pomostu kładki jest fatalny i zagraża bezpieczeństwu użytkowników. W tej sytuacji najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo osób korzystających z przejścia, a są to w większości rodziny i dzieci uczęszczające do tutejszej szkoły i kościoła. Pomimo trwających prac projektowych mostu na rzece Ropie w Przysiekach, prowadzonych przez Powiat Jasielski zdecydowałem, że należy przeprowadzić kompleksowy remont pomostu kładki, tym bardziej, że zadanie to zostało przyjęte przez Radę Gminy w budżecie na 2020 rok - mówił w czerwcu br. wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz po podjęciu decyzji o remoncie kładki.

W czerwcu br. funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skołyszynie ustalili sprawców podpalenia suchych traw, w wyniku czego uległa spaleniu także kładka na rzece Ropie w Przysiekach. W wyniku pożaru spaleniu uległa drewniana podłoga kładki na długości około 21 metrów.
Podpalaczami okazali się dwaj mieszkańcy gminy Skołyszyn, w wieku 28 i 45 lat. Usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Mężczyźni przyznali się do przestępstwa i staną przed sądem.

- Zgodnie z Kodeksem Karnym za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - informował po ustaleniu sprawców podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.