Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Jesień nie musi być smutna" w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle.
Już od 18 lat Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle aktywizuje dzieci uzdolnione muzycznie i aktorsko organizując Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Jesień nie musi być smutna". To jesienne, coroczne spotkanie, którego pomysłodawczynią jest Elżbieta Krzysiak sprzyja integracji środowiska przedszkolnego, uczy odwagi, śmiałości, wrażliwości na piękno przyrody, a zatem kształtuje pozytywne zachowania prozdrowotne i proekologiczne. Jednocześnie sprzyja rozwijaniu talentów, uzdolnień muzycznych, wokalnych i aktorskich dzieci.

Tegoroczny przegląd zaszczycili goście: Jolanta Myśliwiec dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi, phm Iwona Dziedzic-Komendant ZHP Hufiec Jasło, Krystyna Długosz kierownik PCK w Jaśle, Sylwia Podgórska przedstawiciel Rady Rodziców, którzy włączyli się w Społeczną Kampanię "Cała Polska czyta Dzieciom". Goście przeczytali dzieciom wiersze o tematyce jesiennej, znanych polskich autorów literatury dziecięcej.

Jesienne spotkanie łączone jest również z akcją charytatywną "Dzieci dzieciom" organizowaną przez Caritas Oddział w Jaśle, do której rodzice i dzieci włączają się od wielu lat niosąc pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom z Jasła i okolic.

przegląd piosenki

W tym roku na przedszkolnej scenie zaprezentowały się dzieci z wszystkich grup wiekowych. Maluszki wystąpiły w uroczym tańcu "Jesienna poleczka". "Tańczące kropelki" z grupy Motyle wykonały "Taniec w deszczu" z parasolkami do piosenki przeglądu. Kolejnym punktem programu była inscenizacja wiersza J.Tuwima "Rzepka" w wykonaniu dzieci z grupy Krasnale oraz taniec "Sałatka" do popularnej, żywiołowej muzyki hiszpańskiej.

Najstarsza grupa przedstawiła humorystyczną inscenizację wiersza J.Brzechwy "Na straganie". A na koniec taniec "Zupa Romana".

Ciekawym elementem przeglądu jest ekologiczny pokaz mody o tematyce jesiennej . Modele i modelki zaprezentowały ciekawe i oryginalne stroje wykonane z materiałów ekologicznych. Głównymi projektantami strojów modeli są rodzice. Brawom i zachwytom nad występami dzieci nie było końca. Miłym i oczekiwanym akcentem każdego przeglądu jest wręczanie dzieciom oryginalnych prezentów. W tym roku były to jesienne poduszki do przytulania w czasie długich jesiennych i zimowych dni.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.