27. Noworoczny Rajd na Magurę Wątkowską odbędzie się w dniu 1 stycznia 2022 roku.
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Jasło i Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zapraszają w sobotę 1( stycznia 2022 r.) - na 27. Noworoczny Rajd na Magurę Wątkowską.

Pierwszą w 2022 roku wędrówkę po górach poprowadzi znany w środowisku przewodnik PTTK Józef Kaczor. Wyjazd o godz. 9.00 sprzed JDK, powrót w to samo miejsce 8 godzin później.
Spędzanie Nowego Roku w górach stało się zwyczajem jasielskiego oddziału PTTK i ma grupę gorących zwolenników. Rok temu, ze względu na wprowadzone odgórnie zakazy, musieli oni zrezygnować z noworocznego wypadu na Wątkowską, Gdy w tym roku znów pojawiła się szansa na noworoczną wyprawę w Beskidy, PTTK przystąpiło do jej organizowania, zapraszając do współpracy KK-T JDK.
Trasa prowadzić będzie z Folusza na Wątkową, przez którą biegnie Główny Szlak Beskidzki, a w programie wycieczki jest ognisko na placu biwakowym Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu.

Magura Wątkowska (846 m n.p.m.) leży w zachodniej części Beskidu Niskiego. w północnej i zarazem najwyższej części Magurskiego Parku Narodowego. Porośnięty lasem szczyt znany jest z pomnika poświęconego Janowi Pawłowi II, na pamiątkę mszy św. odprawionej w tym miejscu przez przyszłego papieża 14 sierpnia 1953 r.

wycieczka w góryNikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.