Było przecinanie wstęgi i święcenie. Most łączący dwa osiedla w Jaśle - Sobniów i Hankówka - został dziś (28.12) oficjalnie otwarty. Inwestycja kosztowało blisko 10 mln zł.
Blisko 10 mln zł kosztowała kolejna inwestycja zrealizowana przez Powiat Jasielski. Chodzi o budowę nowego mostu na rzece Jasiołka wraz z dojazdami o łącznej długości blisko 1 km, stanowiącymi połączenie pomiędzy osiedlami Sobniów i Hankówka w Jaśle.

Nowy most na Jasiołce o konstrukcji stalowo-betonowej z jednostronnym chodnikiem ma całkowitą długość blisko 40 metrów. W ramach inwestycji wykonano również drogi dojazdowe poprowadzone na nasypach z utwardzonymi poboczami. Wykonawcą było konsorcjum firm Remost Sp. z o. o. z Dębicy oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych Sp. z o. o. z Jasła.

Nowy most
Most ma długość blisko 40 metrów

Nowa droga wraz z mostem stała się swoistą małą wschodnią obwodnicą miasta. - Na pewno przyczyni się do lepszej jakości, bezpieczniejszej i szybszej podróży dla mieszkańców dwóch osiedli jak również gości przybywających do powiatu jasielskiego - powiedział starosta jasielski Adam Pawluś. Droga umożliwia przejazdu od południowej części Jasła do drogi krajowej nr 28 z ominięciem niezwykle obciążonego ruchem centrum miasta i dalej do części przemysłowej i w kierunku odwrotnym. Ułatwia również dojazd do szpitala i nowej siedziby komendy powiatowej policji, przy której powstaje obecnie lądowisko dla helikopterów ratownictwa medycznego.

Przygotowując do realizacji inwestycji Powiat Jasielski wnioskował do Ministra Infrastruktury o środki z rezerwy subwencji ogólnej. Wartość szacunkowa robót wg kosztorysu inwestorskiego wynosiła 13,8 mln zł brutto. Powiat Jasielski otrzymał ponad 6,5 mln zł dofinansowania. Dzięki sprawnemu i szybkiemu ogłoszeniu przetargu jeszcze w grudniu 2020 roku, uzyskano niezwykle korzystną ofertę na kwotę niespełna 10 mln zł. Tym samym oszczędności poprzetargowe pozwoliły na zrealizowanie trzech dodatkowych inwestycji tj. rozbudowę ul. Kasprowicza w Jaśle w ciągu drogi powiatowej 1850R, przebudowę drogi powiatowej 1873R w miejscowościach Osobnica i Łazy Dębowieckie oraz przebudowę drogi powiatowej 1869R w Osobnicy.

Adam Pawluś
Starosta jasielski Adam Pawluś

W planach Powiat Jasielski ma kolejne inwestycje. - Będziemy musieli wykonać dodatkowe drogi. Chcemy połączyć ten ciąg drogowy z ulicą Floriańską w miejscowości Wolica. Usprawni to ruch dla mieszkańców gminy Tarnowiec, mieszkańców Wolicy i południowej części powiatu jasielskiego - powiedział Adam Pawluś.

Uczestnicy otwarcia mostu

Rok 2021 jest dla Powiatu Jasielskiego wyjątkowy w kwestiach inwestycji drogowo-mostowych. Wartość zrealizowanych zadań dwukrotnie przewyższyła wartość tych, które realizowano w latach poprzednich.
W 2021 roku wybudowano dwa nowe mosty, rozbudowano, przebudowano i wyremontowano ponad 8 km dróg, wybudowano 4,4 km chodników, zrealizowano też zadania związane z bezpieczeństwem ruchu. Całość o łącznej wartości 27,2 mln zł. Powiat jasielski pozyskał 13,5 mln zł z budżetu państwa oraz Unii Europejskiej, kolejne 3,5 mln zł to pomoc finansowa uzyskana ze wszystkich gminy powiatu.

ks. Marian Putyra
Most poświęcił ks. Marian Putyra

Oficjalne otwarcie mostu, podczas którego przecięto symboliczną wstęgę, odbyło się we wtorek 28 grudnia. W uroczystości wziął udział m.in. sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury Rafał Weber, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, europoseł Bogdan Rzońca, senator Alicja Zając, starosta jasielski Adam Pawluś, wicestarosta Stanisław Pankiewicz, członkowie zarządu powiatu Jan Muzyka, Grzegorz Pers i Ryszard Lisowski oraz Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś.

Zobacz zdjęcia z uroczystości:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.