Dobiegła końca realizacja projektu "Tu CzytaMy!", który został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Dobiegła końca realizacja projektu "Tu CzytaMy!", który został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zadanie było realizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa od maja do grudnia 2021 roku.

projekt Tu CzytaMy


Celem zadania było rozszerzenie zakresu usług bibliotek i dostosowanie ich do potrzeb czytelników oraz wspieranie zdrowia emocjonalnego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży, poprzez działania kulturalne i edukacyjne oraz promocja w środowisku lokalnym idei głośnego czytania dzieciom.

projekt Tu CzytaMy


W ramach projektu zorganizowane zostały m.in.: spotkania z pisarzami (Justyna Bednarek, Agnieszka Frączek, Łukasz Wierzbicki) i ilustratorką Sylwią Szerszeń, rodzinny piknik, międzypokoleniowe warsztaty animacji poklatkowej, spotkanie andrzejkowe z Teatrem Nemno, warsztaty dla rodziców i bibliotekarzy, rodzinny konkurs plastyczny oraz liczne spotkania dla najmłodszych (Mikołajki z Mikołajkiem, Tydzień Głośnego Czytania) . Ponadto w trzech bibliotekach (Skołyszyn, Święcany, Harklowa) odbywały się cotygodniowe spotkania z dziećmi, których stałym elementem było głośne czytanie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.