Przez Nienaszów przeszedł Orszak Trzech Króli. Barwny korowód wyruszył spod kościoła. Zobacz zdjęcia.
Pierwszy Orszak Trzech Króli w Nienaszowie zorganizowany został w 2018 roku.

- Na pomysł uczczenia jednego z najstarszych świąt w kościele katolickim wpadła jedna z koleżanek. Powiedziałam wtedy "spróbujmy, zobaczymy co nam się uda" - mówi sołtys Helena Kulisz. - Zorganizowaliśmy się, w ruch poszły maszyny i uszyliśmy stroje z tego co każda z nas znalazła w swoim domu. Pierwszemu orszakowi towarzyszyła piękna pogoda, przyszło sporo mieszkańców. Nie mogliśmy więc tego zaniechać, to trzeba było kontynuować - wspomina Helena Kulisz.

Orszak Trzech Króli w Nienaszowie 2022

Orszak Trzech Króli w Nienaszowie nie odbył się w 2021 roku. - Musieliśmy odpuścić ze względu na pandemię - dodaje Helena Kulisz i jednocześnie przyznaje, że pomysły na organizację rodzą się przypadkowo. - Często robimy wszystko na ostatnią chwilę, ale dzięki temu jest inaczej, ciekawiej, nie jest szablonowo. W tym roku towarzyszą nam zwierzęta, pomógł nam Władysław Świątek z Czekaja, Aleksander Biernacki z Nienaszowa, Mirosław Baran z Sadek oraz bracia Ladzińscy z Nienaszowa - mówi Helena Kulisz.

Orszak Trzech Króli w Nienaszowie 2022

Organizatorami tegorocznego orszaku w Nienaszowie było Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, parafia i sołtys Helena Kulisz. Patronat nad wydarzeniem objął proboszcz ks. Jan Gajda. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.