Miejski Klub Sportowy MOSiR Jasło pozyskał czwartego nowego zawodnika do drużyny siatkarzy przed nowym sezonem 2020/21.
Nowym nabytkiem w ekipie jaślan jest Artur Bartosik (rocznik 1999), występujący na pozycji środkowego. Jego zasięg w bloku to 325 cm, a w ataku - 335 cm. Jego poprzednie kluby to Raf-Mar Sołek Cars Niebylec, LKS Czarni Rząśnia i WKS Siatkarz Wieluń.

Wcześniej - o czym już informowaliśmy - w teamie trenera Bartosza Kilara znaleźli się: wychowanek klubu Mateusz Michalec (rocznik 1995, rozgrywający, 195 cm wzrostu, waga 85 kg, zasięg w ataku 337 cm, zasięg w bloku 305 cm), który grał wcześniej w MKS MOSiR Jasło, Kłos Olkusz (II liga), BBTS Bielsko Biała (Młoda Liga, II liga) i TKS Tychy (II liga), Anatol Lejko (rocznik 2000, atakujący, zasięg w ataku 340 cm, zasięg w bloku 315 cm), który w swojej karierze reprezentował już barwy MKS Kraśnik, RCS Czarni Radom i KS Błękitni Ropczyce oraz Kamil Warzocha (rocznik 1995, przyjmujący, wzrost 190 cm, zasięg w ataku 335cm, zasięg w bloku 315 cm). Jest on wychowankiem AKS Resovia Rzeszów/UKS Siódemka Rzeszów, a grał także w AKS Resovia Rzeszów, LKS Głogovia Głogów Małopolski, AZS UR Rzeszów, Wisłok Strzyżów, PZL Sędziszów i Neobus Niebylec.

Z drużyny, która tak dzielnie walczyła w sezonie 2019/20 na boiskach II ligi, nadal grać będą w MKS MOSiR Jasło: Kacper Waśko (atakujący), Marcin Gorczyca (środkowy), Bartosz Ochoński (libero), Przemysław Czado (przyjmujący), Rafał Matuła (przyjmujący) i Szymon Soboń (rozgrywający).

W porównaniu do drużyny z sezonu 2019/20 z drużyny odeszło 8 zawodników: Grzegorz Skomro, Damian Bykowski, Jakub Kordowski, Mateusz Wójcik, Jakub Dziwak, Paweł Bieszczad, Konrad Piróg i Jakub Procanin.

Przygotowania do nowego sezonu MKS MOSiR Jasło rozpocznie 13 sierpnia. - Będzie to obóz dochodzący w naszej hali - powiedział trener Bartosz Kilar.