Trwa budowa stadionu piłkarsko - lekkoatletycznego w Czeluśnicy. Będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w naszym regionie.
Prace rozpoczęły się latem 2019 roku. Planowany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2020 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że budowa zostanie ukończona znacznie wcześniej. - Zakładamy, że będzie to wrzesień lub październik. Na pewno jesień tego roku - powiedział nam sekretarz Gminy Tarnowiec Tadeusz Górczyk.

Fot. Bogdan Hućko

Na nowoczesnym stadionie w Czeluśnicy piłkarze będą mieli do dyspozycji boisko trawiaste o wymiarach 105 na 68 metrów. Natomiast dla przedstawicieli „królowej sportu” budowana jest bieżnia lekkoatletyczna czterotorowa o długości 400 metrów oraz bieżnia prosta sześciotorowa o długości 130 metrów, gdzie będą mogli rywalizować między innymi sprinterzy. Lekkoatleci będą mieli do dyspozycji także skocznię wzwyż, w dal, do trójskoku oraz do skoku o tyczce. Będzie też rzutnia przystosowana do takich konkurencji jak pchnięcie kulą czy rzut oszczepem.

Fot. Bogdan Hućko

Stadion będzie posiadał pełne zaplecze z szatniami dla zawodników, natryskami, pokojem dla sędziów itp. pomieszczenia socjalne i magazynowe. Całość zostanie ogrodzona. - Będzie również zainstalowane oświetlenie oraz trybuny dla publiczności, a także elektroniczny zegar - zaznacza Tadeusz Górczyk, sekretarz Gminy Tarnowiec.

Fot. Bogdan Hućko

Koszt inwestycji to około 4,5 mln złotych. Gmina Tarnowiec otrzymała dotację 2 miliony złotych z Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki.