W Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbyła się wystawa fotografii i wieczór autorski Beaty Świszcz.
Po przywitaniu wszystkich przez dyrektora GOK Bartłomieja Smykę wieczór rozpoczęto koncertem muzyki jazzowej w wykonaniu Wojciecha Nowickiego i Adriana Faryja. Klimatyczna rytmy bardzo dobrze wprowadziły obecnych w wyjątkowe i pełne emocji spotkanie.

Tomik "Słowem malowana zima - poezja nie tylko dla literata" przeniósł zebranych do świata wierszy i kryjących się za nimi przeżyć i wydarzeń z życia autorki, którą jest Beata Świszcz - z wykształcenia germanistka pochodząca z Jedlicza, od 1993r. mieszkająca w Tarnowcu. Przez 25 lat pracowała jako nauczyciel, tłumacz i wychowawca. Kocha malować i fotografować. Jej wiersze wędrowały do szuflady, ale od kilku lat publikuje w social mediach.
W 2021 r. zdecydowała się wydać pierwsze swoje tomiki: "Słowem malowana wiosna, poezja nie tylko dla literata" "Słowem malowana jesień, poezja nie tylko dla literata" oraz "Słowem malowane wiersze dla dzieci" i "Słowem malowane ZOO".

wystawa Beaty Świszcz

Tomik "Słowem malowana zima, poezja nie tylko dla literata" to kolejny zbiór wierszy powstałych od grudnia do lutego. Został on wydany przy wsparciu GOK w Tarnowcu, który pokrył koszty związane z drukiem publikacji. W wierszach autorka daje upust swoim emocjom, tym dobrym i tym złym. Cieszy się każdą chwilą, pochyla nad drobiazgami, zachwyca się światem, docenia, wybucha, krzyczy, pociesza, skłania do refleksji…

Część z przybyłych Pań podjęła się próby recytacji i tym samym interpretacji wybranych wierszy. Dzięki temu ich przekaz był wyjątkowy i na swój sposób niepowtarzalny. Wiersze przeczytały: Urszula Fruga, Elżbieta Niedzielska, Zofia Romańska, Dominika Kuźniarowicz, Aneta Zagórska - Leśniak, Anna Zyguła, Aleksandra Ginalska, Lucyna Woźniak, Grażyna Płocic, Katarzyna Woźniak, Iwona Biskup, Małgorzata Wesołowska, Emilka Bielańska.

Dziękujemy Grażynie Twardzik za prowadzenie wieczoru, dzięki której zebrani mogli dowiedzieć się o wielu faktach z życia autorki oraz szerzej spojrzeć na konkretne wiersze.

wystawa fotografii

Na zakończenie I części spotkania Wójt Gminy Tarnowiec Wiktor Barański wręczył kwiaty i przekazał słowa uznania za twórczość zarówno poetycką jak i fotograficzno - malarską głównej bohaterce wieczoru.

Kolejnym punktem było otwarcie wystawy fotografii grupy Tarnowiec i Okolice założonej również przez Beatę Świszcz. Wybrane prace mieszkańców i sympatyków Gminy Tarnowiec zostały zaprezentowane na wystawie zbiorowej. Ukazują one piękno otaczających nas terenów w różnych porach roku. Autorami zdjęć wybranych do wystawy są: Agnieszka Dubiel, Anna Rojek, Bartek Polak, Beata Świszcz, Dorota Hap, Ewelina Czekalska, Gabriela Janik-Popek, Małgorzata Patrzyk, Łukasz Michalski, Wojciech Kozicki, Zbigniew Sanocki.

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili piątkowe popołudnie i wieczór w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.